Son dakika! Rus helikopteri Suriye'de düştü! 2 pilot da öldü!

Son dakika haberlerine göre Rusya'ya ait MI-24 tipi helikopter Suriye'de teknik nedenlerle düştü. Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'de MI-24 tipi bir helikopterin 'teknik arıza' sebebiyle düştüğünü açıkladı. Rus Interfax haber ajansının haberine göre, Hama'daki hava üssüne doğru giderken düşen helikopterdeki iki pilot da öldü.

Son dakika! Rus helikopteri Suriye'de düştü! 2 pilot da öldü!

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'de görev yapan Mi-24 helikopterinin 31 Aralık'ta teknik arıza nedeniyle düştüğünü duyurdu.

Helikopterin Hama'daki hava üssüne doğru seyrederken düştüğünü belirten Rusya Savunma Bakanlığı olayda iki pilotun hayatını kaybettiğini ifade etti.

HELİKOPTER TEKNİSYENİ DE YARALANDI

Bakanlığın açıklamasında, "Helikopterin hava üssüne 15 kilometre kala sert iniş yapması üzerine 2 pilot hayatını kaybetti. Yaralanan helikopter teknisyeni de Hmeymim hava üssüne götürülerek kendisine gerekli tıbbi yardım sunuldu" dendi.

Bakanlık, helikoptere ateş açılmadığını da belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
şimdi yorum yapacağımda rusya dost mu düşman mı bilemedim...ya da şimdi laf soksak rusya ya yarın dostumuz mu desek..neyse enflasyonda çift hanelere ulaştık ne mutlu bize....
@medusaugur_2016 onlar siyasi dostluklar. Rusya abd ab ve diğer kafirler. düşmanımızdır.
@medusaugur_2016 üzülsek fazla olur,rus uçağını düşürdüğümüzde sevinmiştik.öso düşürdüyse sevinelimmi sonuçta bir terör örğütü ama bizim müttefikimiz rusya onlarla berabermi değil çünkü essadın yanında ama bizimde yanımızda dolayısıyle öso nunda yanında.biz rusyayala birlikte hareket ediyoruz o zaman öso ya ne yapmamız gerekiyor.
Düştü mü düşürüldü mü(?). Bir zamanlar ülkemizde de olan bu tarz haberlerin gerçek yüzü ortaya çıksa da insanlar ahmak yerine konmasa.
Oh olsun. Ne işin var senin suriyede beter olun!
suriye de ortodogunun gobeginde teknik arıza he heç o işi. militanlar düşürmüş işte helikopterini. ap açık orta da
telaşa gerek yok Rus helikopter Suriye'de teknik nedenlerle düştü başlık böyle olmalıydı zaten nasıl başlık atarsan at gercekler er yada gec cıkacak
diyelimki düşürüldü.kim düşürdü acaba.işid mi,öso mu yoksa pyd falan filanmı.3 üde terör örgütü sonuçta.hepsi suriye topraklarında kendi egemenliklerini isteyen güçler.dış güçler hepsine destek silah vs veriyor.bizde ösoya veriyoruz.kalkan hareketida onlarla yapılıyor.ayrıca işidin elinden kurtardığımız süleyman şah türbesinide ypg lilerle geri getirdik.yani o zamnlar kobani dostluğu vardı.topraklarımızdan resmen ypg liler yani pkklılar geçti himayemizde.işidede güvendik bir ara konsolosluğumuzu bastı.hep kandırıldık bu terör örgütlerice.altında hep fetö var
Diğer Haberler