Son dakika! Sağlık Bakanı’ndan ıspanak zehirlenmeleriyle ilgili açıklama

Sağlık bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'daki ıspanak zehirlenmeleriyle ilgili yaptığı açıkalamada "Besin zehirlenmelerinin ıspanak değil, yabani otlardan olduğunu tespit ettik. Halkımız sebzeleri otlardan ayıklasınlar, iyi yıkasınlar" dedi.

‘Zehirlenmenin yabani otlardan kaynaklandığını tespit ettik. Vatandaşlarımız yabani otları ayırsınlar iyi yıkasınlar öyle tüketsinler’diyen Koca, ‘Hastanelerimize müracaat eden toplam 196 hastamız oldu’ dedi.

Bakan Koca, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Zehirlenmenin yabani otlardan kaynaklandığını tespit ettik. Vatandaşlarımız yabani otları ayırsınlar iyi yıkasınlar öyle tüketsinler. Bu dönemde hastanelerimize müracaat eden toplam 196 hastamız oldu. İstanbul Edirne Tekirdağ ve Kocaeli. Ağırlıklı İstanbul’da müracaatlar oldu. İstanbul’da toplam 149 hastamız var. İstanbul dışındaki Edirne Tekirdağ ve Kocaeli’deki hastalarımız tedavi edilip taburcu oldular.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
yalanın bini bin para..40 senedir ıspanak pazı alıyorum arasında hiç yabancı ot göremedim...kısaca denetimsiz kimyasal ilaçlar ülkemizde bolca kullanılıyor deseler amenna??
@morbegi ben gördüm birader.hemde epeyce var.dikkatli ayıklamazsan zehirler.otları iyi tanırım sadece ıspanakta değil maydanoz,dereotu gibi sebzelerin içinde de var.birkeresinde maydanozun içinde dulavratotuna rastlamıştım.inan yiyeni perişan eder.
@morbegi "kısaca denetimsiz kimyasal ilaçlar ülkemizde bolca kullanılıyor deseler.......sorun olmayacak!!!" Demek istediği aslında bu!... Ülkede her türlü haksızlık olunca,vatandaşın da çilemde çıkması kaçınılmaz!Bakanın söylediği 196 kişi de yabani ottan zehirlendi tezine,vatandaşın da 40 senedir ıspanak pazı alırken arasında yabani ot görmemesi de gayet normal bir ANTİ TEZ! PEKİ OLMASI GEREKEN,BASİTÇE NE??? Yahu bu ülkede;ıspanak 3 kuruş zam görecek diye,denize-çöpe dökülen ıspanak-pazıları da gördü bu bakanın ve vatandaşın devleti-milleti! asıl konuşulması gereken o aradaki SİMSAR YABANİLER
Eken fark etmedi,toplayan fark etmedi,satan fark etmedi,yikayip pisiren fark etmedi...
doğru söze ne denir
İNSANI APTAL YERİNE KOYMAYIN ONCA İNSAN OT MU YEDİ
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler