Son dakika: Süleyman Soylu'dan 'Murat Karayılan' açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK'nın elebaşılarından Murat Karayılan ile ilgili olarak "Milletimize sözümüzdür; Karayılan'ı ölü yılan haline getireceğiz" dedi. Ayrıca Bakan Soylu, DAEŞ'li teröristlerin iadesine pazartesi günü başlanacağını açıkladı.

Son dakika: Süleyman Soylu'dan 'Murat Karayılan' açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Altındağ Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Merkezi'nin açılışına katıldı. Törende Ankara Valisi Vasip Şahin, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ve AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan da hazır bulundu.

"KARAYILAN'I ÖLÜ YILAN HALİNE GETİRECEĞİZ"

Bakan Soylu, kırmızı kategoride aranan 2 PKK mensubunun Diyarbakır'da etkisiz hale getirildiği hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Operasyon temmuz ayında yapılmıştı. Kimlik doğrulamaları itibarıyla dün akşam teyit edildi. Ve biz de milletimizle bahsettik. Ülkemizin içinde bir tanesi maalesef çok canımızı acıttı. İçişleri Bakanı olduğumda Meclis’te konuşma yapıyordum, tam 3 yıl önce. Dolmabahçe'de bir patlama olduğu söylendi. Neredeyse üzüntümüzden ağzımızdan kelime çıkamayacak hale geldik. Şehitlerimizi öğrendik ve sayı bizi bir daha kahretti. O eylemin talimatını bu hain vermişti. Yine Kayseri'de servisle intikal eden evlatlarımıza hain bir saldırı gerçekleşti o eylemin talimatını da bu hain vermişti. Merasim Sokak'ta, İstanbul'da Sancaktepe'de, Vezneciler'de ve birçok yerde eylemlerin tamamında talimatı bu vermişti. Allah'a şükürler olsun ki o evlatlarımızın kanı yerde kalmadı. Bir terörist daha cehennemi boyladı ve onun yanındaki de dün akşamki konuşmalardan anlıyorum ki Karayılan daha fazla üzülmüş, burada milletimize sözümüzdür; Karayılan'ı ölü yılan haline getireceğiz."

"NE DÖNERİZ NE DE SİNERİZ"

Bakan Soylu, "Terörist hakladık mı, biz seviniriz. Bu ülkede anne babaların yüreklerini dağlayanları bertaraf ettik mi, biz seviniriz. Biz onları da, onları destekleyenleri de uyarmıştık; 'Devletin kılıcı uzun olur, biz bu hesabı açık bırakmayız, gelin bu işten vazgeçin' demiştik. Birileri bu ikazımızı anlamadı, yanlarında 3-5 tane batılı görünce şımardılar. Bizden bir şey koparabileceklerini, bizi korkutup sindirebileceklerini zannettiler. Oysa bizim yolumuz, hak yoludur. Ne döneriz, ne de sineriz. Dünyanın rotasını şaşırdığı, teröristlerin ülke liderleriyle telefonda görüştüğü bir dünyada, benim ülkem yıllardır onurlu bir mücadele vermektedir. Ve Allah'a şükür, yavaş yavaş da olsa, bu meselede dünyayı, kendi çizgisine getirmektedir." diye konuştu.

DEAŞ'LILARIN İADELERİ

Türkiye’nin yakaladığı DEAŞ mensuplarının iadesine değinen Bakan Soylu, "Avrupa'ya diyoruz ki 'Bunları size göndereceğiz, 3 tane, 5 tane, 10 tane göndereceğiz'. Bunlar bizim insanımız değil ki sizin kendi insanlarınız. Oradan paketlemiş göndermişsiniz. Şimdi biz 'bunları size iade edeceğiz' diyoruz, pazartesiden itibaren başlıyoruz. İade edeceğiz, ayağa kalkıyorlar. 'Biz bunları vatandaşlıktan attık, siz ne yaparsanız yapın'. Yok öyle yağma. Çatlasanız da patlasanız da, silseniz de saklasanız da, vatandaşlıktan çıkarsanız da çıkarmasanız da, sizin ülkenize göndereceğiz." dedi.

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 64 yorum
İçişleri Bakanı görevini yapıyor Ekrem Başkan da artık Terör destekcilerinin sözcülüğünü bırakıp Kendi işine baksın! Ülkesini Fransa'ya Avrupa'ya şikayet edeceğine ; İstanbullu'nun şikayetlerine kulak versin
ekrem başkan kadar başına taş düşsün
ya acından ölüyondur ya haram yiyondur
sen şimdi bu bakanın söylediklerine inandın mi?
Ekrem başkan baya sende gam birakmis.. biraz da icisler bakanin gecmiste rte hakkinda söylemlerini dinleyin...
Hükûmet ne zaman devlet oldu şu mantığı bırakın artık
hep laf hep masal icraat sıfır
Ver coşkuyu kolonlar inlesin. Seçmen alkışlamaktan elleri yoruldu biraz yavaş sn bakanım
@fikret860 şezlongcular ve3 bankamatikçiler dinlesin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler