Son dakika! Suriye operasyonuna muhaliflerden ilk tepki

Son dakika bilgisine göre; ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye bugün düzenlediği askeri operasyona muhalif gruplardan gelen ilk tepkiler olumsuz oldu.

Son dakika! Suriye operasyonuna muhaliflerden ilk tepki

Suriye’nin başkenti Şam yakınlarında bulunan ve muhaliflerin son kalelerinden diye nitelenen Duma’da geçen hafta bir kimyasal saldırı yaşanmıştı.

Bugün üç Batı ülkesinden oluşan koalisyonun bu saldırıdan Suriye rejimini sorumlu tutarak düzenlediği askeri operasyona muhalif gruplardan olumsuz tepkiler geldi.

Kimyasal saldırı sonrası Duma’yı terk ettiği bildirilen İslam Ordusu’nun (Ceyş’ül İslam) önde gelen isimlerinden Muhammed Alluş, “Suç aletini yok edip suçluya dokunmadılar. Bu bir farstır (kaba komedi, güldürü)” dedi.

Muhaliflerin ana örgütlerinden Suriye Müzakere Komisyonu (SNC) başkanı Nasr el Hariri ise “Bence artık rejim tekrar kimyasal silah kullanma riskini almayacaktır. Ama varil bombaları, salkım bombaları kullanmaya devam edecekler. Bugünkü saldırı Esad’a tek bir mesaj veriyor: Suriyeli çocukları kimyasal silahlarla öldürme ama normal silahlar kullanabilirsin. Bu insanlık için utançtır” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
sizin gibi ülkesini satan hainlere az bile
YAZIKLAR OLSUN MÜSLÜMANIM DİYİPTE ABD VE UŞAKLARINA KÖLE OLANLARA
AMERİKA KARADAN GİRİP ESADI ÖLDÜRMEZSE BU İŞ BİTMEZ
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler