HABER

Son Dakika! TBMM Başkanı Şentop: Çok vahim bir tablo

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "TBMM'de bin 300'e yakın dokunulmazlık dosyası var. Bu kadar çok dokunulmazlıkların kaldırılması fezlekesinin olması çok vahim bir tablo." dedi.

Son Dakika! TBMM Başkanı Şentop: Çok vahim bir tablo

TBMM Başkanı Şentop, TRT’de katıldığı bir programda açıklamalarda bulundu.

"ÇOK VAHİM BİR TABLO"

Şentop, “TBMM’de bin 300’e yakın dokunulmazlık dosyası var. Bu çok yüksek bir sayı. TBMM’de bu kadar çok dokunulmazlıkların kaldırılması fezlekesinin olması çok vahim bir tablo. Türkiye açısından doğru bir tablo değil. Ömer Faruk Gergerlioğlu konusunda Enis Berberoğlu emsal gösteriliyor. Doğru bir kıyas değil" diye konuştu.

Gergerlioğlu’nun Mecliste gözaltına alınması ile ilgili de Şentop, "TBMM İçtüzüğü’nün 170. maddesi, ’Meclis binalarında ve bahçesinde bir suç işlendiği takdirde savcılığın doğrudan soruşturma yapacağı bir suçsa savcılığın talimatı yerine getirilir’ diyor. Savcılıktan gelen talimatı orada görevli arkadaşlarımız yerine getirmiştir” ifadelerini kullandı.

"FETÖ'CÜ BİR YÖNTEM"

Şentop, Gergerlioğlu’nun sabah namazı için abdest alırken gözaltına alındığı iddiası ile ilgili ise, "Namaz ve abdest üzerinden bu tartışmanın yürütülmesini FETÖ’cü bir yöntem olarak görüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

TBMM Başkanı Şentop, baraj konusuyla ilgili, "Bu ittifaklar bağlamında da yeniden değerlendirmeyi gerekli hale getirdi. Bu konuda bir çalışmanın, hükümet sisteminin değişikliğinin sonucu olarak mutlaka yapılması gerektiğini düşünüyorum." dedi.
(İHA-AA)

Geri Dön