Son dakika: Trump açıkladı! Türkiye'ye geliyorlar

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Türkiye'ye geleceğini açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'ın bahçesinde yaptığı konuşmada, Pence ve Pompeo'nun bugün Suriye konusunu görüşmek için Türkiye'ye ziyarette bulunacağını açıkladı.

Amerikan askerlerinin Orta Doğu'da "polislik" yaptığını ve artık eve geri dönmelerini istediğini vurgulayan Trump, "Türkiye'ye ve başkalarına karşı sert davranacağız. Barış ve güvenliği sürdürmeliler. Ne olacağını göreceğiz. (Pence ve Pompeo'nun yer aldığı) Heyet ateşkes talep edecek. (Türkiye'ye) Tahmin edebileceğiniz en sert yaptırımları uyguladık." ifadelerini kullandı.

PENCE, ERDOĞAN İLE GÖRÜŞECEK

Mike Pence'in basın ofisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Pence'in, 17 Ekim Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geleceği bildirildi.

Açıklamada, Pence'in Erdoğan ile görüşmesinde, Suriye'nin kuzeydoğusunda ateşkesin sağlanması konusunu öncelikli olarak görüşeceği vurgulandı.

PENTAGON'DAN TÜRKİYE'YE SİLAH SATIŞI KARARI

Pentagon, iki ülke arasındaki silah satışlarının Milli Savunma Bakanlığına yönelik yaptırımlardan etkilenmemesi için muafiyet hazırlanacağını duyurdu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Ben AKP li değilim..Politikalarından da haz etmem ama bu memleket meselesi..Her istediklerini istedikleri zaman alamazlar..Çıkın nato dan kapatın üsleri dik durun millet arkanızda Sayın Cumhurbaşkanı.
CUMHUR BAŞKANININ işine karışılmaz ama madem başkan yardımcısı geliyor CUMUHUR BAŞKANININ yardımcısı ile görüşür
Daha önce de valiyi göndermişti karşılamaya
@sola40 vali karşıladı ..
bu taktik zamanında Kanuni Sultan Süleyman ın kullandığı bir taktiktir. Trump yardımcısını göndererek yardımcısını bir ülkenin başkanı ile eş tutuyor.
Bizim bakanlarımıza vize yasağı getirip,bizim ülkemize nasıl geliyorlar.Neden aynı ile karşılık verilmedi?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler