Son dakika! Trump görüşmesi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı telefon görüşmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğam, "Güvenli Bölge hakkında görüş alışverişinde bulunduk" dedi.

Son dakika! Trump görüşmesi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmeye ilişkin Twitter’dan yaptığı açıklamada, “ABD Başkanı Sayın Trump ile gerçekleştirdiğimiz telefon görüşmesinde ikili meselelerin yanı sıra Fırat’ın doğusunda kurulması planlanan güvenli bölge hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Görüşmemizde köklü ve sağlam temellere dayanan Türk-Amerikan ilişkilerini güçlendirmek için attığımız karşılıklı adımlardan duyduğum memnuniyeti kendileriyle paylaştım. aşta Suriye’nin kuzeyinde tesis edeceğimiz Güvenli Bölge çalışmaları olmak üzere, bölgemizin huzur, refah ve istikrara kavuşması için ortak çabalarımızın sürmesini temenni ediyorum” dedi.

rte

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Helal olsun koca emrikayı dize getirdi.
6 Nisan 1937 tarihli Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Roosevelt’in mektubu: —“Ekselâns Kamâl Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti Başkanı, Ankara Azizim Bay Cumhur Başkanı, Ahiren Türkiye’de Bay Julian Bryan tarafından alınmış olan filmi, birkaç akşam evvel, Beyaz Evde seyrettim. Nispeten kısa bir zamanda meydana getirdiğiniz pek çok şayanı hayret hususatı hissettiğim şevk ve heyecanı size arz etmek istedim.
Trump her hamlesinde bir başka hayâ yapıyor. ABD ye şimdiye kadar gelmiş en başarılı Başkan )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler