Son dakika! Trump'tan Türkiye'ye yaptırım tehdidi

ABD Başkanı Donald Trump, "Türkiye, benim derin ve eşsiz anlayışıma göre, sınırların dışında olduğunu düşündüğüm bir şey yaparsa, Türkiye'nin ekonomisini mahvederim ve yok ederim (Bunu daha önce yaptım)." açıklamasını yaptı.

Son dakika! Trump'tan Türkiye'ye yaptırım tehdidi

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından, Suriye ile ilgili son kararının ardından Türkiye'ye yönelik yeni açıklamalarda bulundu.

"TÜRKİYE'NİN EKONOMİSİNİ MAHVEDERİM"

Trump, "Daha önce güçlü bir şekilde ifade ettim, şimdi bir kez daha yinelemek için söylüyorum; Türkiye, benim derin ve eşsiz anlayışıma göre, sınırların dışında olduğunu düşündüğüm bir şey yaparsa, Türkiye'nin ekonomisini mahvederim ve yok ederim (Bunu daha önce yaptım)." ifadelerini kullandı.

ABD'nin IŞİD'in "hilafetini" yüzde 100 yok ederek, kendilerinden beklenenden fazlasını yaptığını savunan Trump, "Türkiye, Avrupa ve diğer ülkelerle (Suriye'de) yakalanan IŞİD savaşçılarına ve ailelerine göz kulak olmalı." değerlendirmesinde bulundu.

Trump, "Şimdi bölgede bazıları çok zengin olan diğer ülkeler için kendi topraklarını koruma zamanı. ABD büyüktür." görüşünü paylaştı.

TRUMP'IN SURİYE KARARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Trump dün gece saatlerinde bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişti.

Beyaz Saray'dan sabah saatlerinde, "Türkiye, yakın zamanda Suriye'nin kuzeyine uzun süredir planladığı operasyon için harekete geçecek. ABD Silahlı Kuvvetleri, bu operasyonu desteklemeyecek ya da bu operasyona dahil olmayacak." açıklaması yapılmıştı.

Trump da yaptığı Twitter paylaşımında, "Kürtler, bizimle savaştı ancak bunu yapmaları için onlara çok para ödendi ve teçhizat verildi. (Kürtler) Yıllardır Türkiye'ye karşı savaşıyorlar. Bu savaşı 3 yıl boyunca engelledim ancak bizim için bu saçma, çoğu aşiret kaynaklı, sonu gelmez savaşlardan uzaklaşmamızın ve askerlerimizi eve geri getirmenin artık zamanı." ifadesine yer vermişti. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 365 yorum
Yapmazsan adam değilsin.Ey yüce Türk milleti,elini taşın altına koyma vakti gelmiştir. zamsa zam vergiyse vergi. Bu ülke icin herkes elini taşın altına koymalı. Evet zamlar vergiler boyumuzu aşıyor ama.devletimize para lazım. Sikayeti birakin ve elinizi taşın altina koyun. Et mi yiyemiyorsunuz pahali diye ? bu mu şikayetiniz ? Bende ayda yilda bir et yiyorum ama bu ülke icin canini veren insanlar giyecek ayakkabı bulamazken et yiyemiyorum demeyi kendime ar sayarım. Titre ve kendine gel Türk milleti !!!
once kolin limak cengiz Ağaoğlu koysun elini taşın altına, zaten onlar kaçar biz savasiriz yine.
ne komik insanlar var yaa
Sen nasıl nefes alıyorsun çok merak ediyorum. millet zaten bitmiş hâlâ elimizi taşın altına koyalım diyorsun kimse kusura bakmasın ama bundan sonrası intihar yani. çok istiyorsan devlete dilekçe verip neyin var neyin yok verebilirsin.
dabi dabi Onlar yesinler ben fedakarlık yapayım mmmmmmeeee...
Sen bir an önce bir yerden para bul da et ye sağlıklı düşünemiyorsun
hacı vural iyi diyorsun da Arınc ın maaşından başlayalım mı işe daha sonra İmam larin maaşı dan devam edelim
Dört milyon suriyeliyi beslemek zorundamıydık gitti kırk milyar dolar
seni beyni yanık adam seni ben hayatımda çok cahil gördüm ama sen hepsinin kralısın ya
hadi be ordan etmiş ula bi tek et derdimizmi var 2 lira yol parası vermemek için hergün 10 kilometre yürüyorum çok şükür Allahtan ayağımız varda yürüyebiliyorum sen ne etinden bahsediyosun ülke mahvolmuş kriz var sabaha kadar sayarımda senin o beynin almaz
@vural3876 sende çok komiksin vatan bayrak nedemek bilmiyorsun ...
adama bak çok rahat tehdit ediyor altında kalmayın şunun verin ağzının payını ne gerekiyorsa yapın...
hadi bakalım reis yap hamleni :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler