Son dakika! Ümraniye TEM Otoyolu'nda kaza

Son dakika haberine göre, Ümraniye TEM Otoyolu, Elmalı Mevkiinde Ankara istikametinde giden motosiklet, arızalandığı için emniyet şeridinde duran minibüse çarptıktan sonra, aynı yönde hareket halindeki otobüsün önüne savruldu. Kazada iki kişi hayatını kaybetti. Olay anı da güvenlik kameralarına yansıdı.

Kaza, saat 11.00 sıralarında Ümraniye TEM Otoyolu, Elmalı Mevkiinde meydana geldi. Ankara istikametinde giden motosiklet, arızalandığı için emniyet şeridinde duran minibüse çarptıktan sonra yola savruldu. Bu sırada motosiklet, sağ şeritte ilerleyen özel halk otobüsünün önüne devrildi. Otobüs, sürücünün frene basmasına ve başka bir şeride geçerek motorsiklete çarpmamaya çalışmasına rağmen kazayı engelleyemedi. Motosiklet metrelerce aracın altında sürüklendi.

Güvenlik kamerasına yansıyan feci kazada motosikletteki eş oldukları öğrenilen Çağan ve Dilek Dereli Çokcan öldü.

Kaza yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Kaza nedeniyle Ankara istikametinde trafik durma noktasına geldi.

5e18584c7152d82160c8ed7b

MİNİBÜS SÜRÜCÜSÜ KONUŞTU

Arızalandığı için emniyet şeridinde bekleyen minibüsün sürücüsü Mehmet Budak "Minibüs arızalanınca emniyet şeridine çekerek, kaputu açmıştık. Motosiklet bize çarptıktan sonra otobüsün altında kaldı" diye konuştu.

KAZA ANI KAMERADA

2 kişinin hayatını kaybettiği feci kaza saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde motosikletin minibüse çarptıktan sonra otobüsün altına girdiği görülüyor.

CENAZELER KALDIRILDI

Çağan ve Dilek Dereli Çokcan'ın cenazeleri olay yeri ve savcının incelemesinin ardından Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin morguna kaldırıldı. Ekiplerin çalışmasının ardından TEM'deki trafik de normale döndü.

312af041a7082573fd5ac1dce07ef58c

Kaynak: DHA