Son dakika! Yunanistan'da Türk bayrağının yakılmasına Türkiye'den flaş tepki

Son dakika haberine göre; Yunanistan'da Türk Bayrağı'nın yakılmasına Türkiye'den büyük tepki geldi. Dışişleri Bakanlığı: Atina'daki ırkçı gösteride bayrağımızın yakılmasını şiddetle kınıyoruz. Yunanistan makamlarından menfur olayın faillerinin bir an önce yakalanmasını bekliyoruz.

Son dakika!  Yunanistan'da Türk bayrağının yakılmasına Türkiye'den flaş tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos’un Türk toprakları hakkında Yunan basınına yaptığı açıklama ile ilgili soru üzerine, “Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos’un, ‘Tarihsel olarak bize düşmesi gereken topraklara sahip olmayabiliriz’, ‘Tarih bizi mecbur ettiği takdirde atalarımızın yaptığını yaparız’ şeklinde ülkemize yönelik açıklamalarda bulunduğu dün Yunan basınına yansımıştır. Cumhurbaşkanı Pavlopoulos’u uluslararası hukuka ve ülkemizin sınırlarına saygı duymaya, makamına yakışmayan ve sebepsiz yere gerginliğe yol açacak söylemlerden imtina etmeye davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

YUNANİSTAN CUMHURBAŞKANI'NIN AÇIKLAMALARI

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos'un, "Tarihsel olarak bize düşmesi gereken topraklara sahip olmayabiliriz…", "Tarih bizi mecbur ettiği takdirde atalarımızın yaptığını yaparız…" şeklindeki sözlerine de yanıt verdi.

Bakanlığın sitesinde yer alan açıklamada, "Cumhurbaşkanı Pavlopoulos’u uluslararası hukuka ve ülkemizin sınırlarına saygı duymaya, makamına yakışmayan ve sebepsiz yere gerginliğe yol açacak söylemlerden imtina etmeye davet ediyoruz" denildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
Canları yine yüzmek istiyor galiba !!!
Bunda ne var (!) Sırf senden önce Kılıçdaroğlu "Evlerinize türk bayrağı asın" dedi diye bunu, bu isteği/söylemi bir Türk(!) olarak aşağılarsan, adamda senin bayrağını yakı verir! ARAPLARA SAHİP ÇIKTIĞINIZ, ÜMMETE SAHİP ÇIKTIĞINIZ GİBİ EWN ÖNCE MİLLETE SAHİP ÇIKAYDINIZ DA MİLLİ OLAYDINIZ. DE HADEEEE
Bizde bugün Yunan bayrağı yakalım, Restte rest yapalım.
@agenc06 yanlışa yanlışla cevap vermek en büyük yanlıştır. MKA
Diğer Haberler