Son hali görüntülendi! İşte Taksim Camii

İstanbul'un en hareketli noktaları arasında bulunan Taksim'de yapımı devam eden cami inşaatında minareler ortaya çıktı. Yıl sonunda ibadete açılması için çalışmaları tüm hızıyla süren camii inşaatındaki son durum havadan görüntülendi.

Son hali görüntülendi! İşte Taksim Camii

Taksim Meydanı'nda yapımına 17 Şubat 2017 yılında başlanan Taksim cami inşaatında sona yaklaşıldı. Mimarlığını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin mimarı Şefik Birkiye ile Selim Dalaman'ın yaptığı Taksim Cami inşaatında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 2019 yılında kaba inşaatı tamamlanarak ince işçiliklerine geçilen caminin pencere camları geçtiğimiz günlerde takılmıştı. 61 metre yüksekliğindeki 2 minarenin şerefeleri de tamamlanıp örtülerin kaldırılmasıyla tamamen ortaya çıktı. 2 bin 482 metrekarelik alanda inşaatı devam eden cami yüzde 95 oranında tamamlandı. Camiinin son hali ise havadan görüntülendi.

AW117066_04

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
ismi ATATÜRK olan bir kültür merkezinin yıkılıp tam karşısına cami dikilmesi ülkenin eksen değişimini gösteriyor. Aynı zamanda hedeflediğimiz ve dahil olduğumuz ligi ve hatta geleceğimizi. Ekonomik olarak da sosyal olarak da hızla o seviyeye doğru koşuyoruz.
İhtiyaç varsa güzel ama 60000 kişilik yapılan Çamlıca camisine kaç kişi gidiyor. Haramdır israftır. Osmanlı'nın taktiği. Osmanlı Türkleri adam yerine koymadığı halde, din sömürüsü ile saltanatı için savaştırmanın ve kulluk ettirmenin yolu din sömürüsü. Bakın Osmanlı tarihine İstanbul Yönetim işleri Yahudi'nin Rum'un Ermeni'nin elindeydi. Sonunda Osmanlı battı .Neden battığını yazmama gerek yok. bakın geriye Osmanlı'dan ne kalmış.
Taksime cami yaptırmak tarihi bir adım değil.. Bu memleketin başka tarihi başarılara ihtiyacı var.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler