Son seçim anketi açıklandı: Bu Pazar seçim olsaydı... İşte oy oranları

İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından her ay gerçekleştirilen, Türkiye Monitörü Raporu’nun Kasım ayı sonuçları yayınlandı. İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından, her ay düzenli olarak yapılan ve Türkiye çapında 12 ilde 1.537 kişi ile görüşülerek gerçekleştirilen 'Türkiye Monitörü Kasım 2017 seçim anketi ' sonuçlarına göre eğer bu Pazar seçim olsaydı, 3 siyasi parti barajı aşarak parlamentoya girebilecekti.

Son seçim anketi açıklandı: Bu Pazar seçim olsaydı... İşte oy oranları

Seçim anketinde, Türkiye gündemini meşgul eden iç siyaset, ekonomi ve dış politika gibi konulara yer verilerek, seçmenin nabzı tutuldu. Anket sonuçlarına göre, kararsız seçmen sayısındaki artışın hem AK Parti, hem CHP hem de MHP’yi olumsuz etkilediği görülürken, İyi Parti'nin durumuna ilişkin, araştırma şirketi şu analizlerde bulundu:

"Kurulduğu günden itibaren; İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından yapılan iki araştırmada da İYİ Parti’nin barajı aştığı görülmektedir. İYİ parti dışındaki partilerde, önemli oy kayıpları gözlemlenmektedir."

Kasım ayında özel olarak eğitim konusu mercek altına alan araştırmada, toplumun yaklaşık %75’i eğitim sisteminden memnun olmadığını belirtti.

Diğer yandan, toplumun lise tercihinde, Fen ve Anadolu liseleri ön plana çıktı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 137 yorum
bu iyi partiyi güzel pohpohluyorsun mynet her başkıkta her haber de bi şekilde yer verip insanların akljnda tutmaya çalışıyorsun
Şimdiden şişirmeye başladılar.Yanlız bu partinin en önemli rakibi akp ya da mhp değil chp olacak.en büyük kaybı onlar yaşayacak .
@mahmutca57 iyi parti halkın desteğini arkasına alarak ilerliyor değerli kardeşim...sen bunu göremiyorsun ne yazıkki
@mahmutca57 Olsun . Ama emin olki en fazla oy akp ve mhp den gelecek.
@m.ibrahimuslu iyi parti dediğin 20 yıl çeşitli partilerde çalısıp bir yere gelemeyen adamlar vasıfsız adamlar. eski partilerinde makam mevki ünvan göremeyince ayrılıp kendileri kurdular eğleniyorlar şimdi kendi kendilerine. halkın desteği felan da yok güzel kardeşim. destekcileri chp ve hpd. senin neyin peşinden gittiğinden haberin bile yok.
@mahmutca57 iyitespit kutlarım
AKP 19 CHP 25 İYİ 25 HDP 12
@02remzi AKP 49 CHP 23 MHP 12 HDP 7 İYİ 3 demek istediniz herhalde!
uyan artık sabah oldu
git kumda oyna
@02remzi remziii remziii kalk artık bak sabah oldu remziiii akşam halk tv yi izleyip yatmış gene bu çocukk remziii kalk hadi kalk sayıklıyorsun :-)))
@02remzi tüm eleştirilere cevap anap ,dsp ve doğruyol nasıl tepe taklak oldu. biliyor-musunuz. bilmiyorsanız. koyun gazetesinin makarna sayfasında yazar okuyun
@02remzi ha ha ha bu ülke bu kadar vatan hainini kaldıramaz
@02remzi %81 YAPTI TOPLAMI GERİYE KALAN %19 LUK DİLİM NE OLACAK?
@i.demir1975 İYİ olacak İYİ
@i.demir1975 sen bilmiyor musun. 19 çöpe gidiyor. sistemi anlamadığını belirtme makarna çok yeme ekmek beyinli olusun
@i.demir1975 barajı asamayan partiler
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler