SONAR, son seçim anketini açıkladı

SONAR, cumhurbaşkanlığı seçimi için yaptığı son araştırmayı açıkladı. Buna göre seçimin ilk turunda Erdoğan’ın oyu yüzde 53,3, İhsanoğlu’nun yüzde 38,4, Demirtaş’ın ise yüzde 8,3.

SONAR, son seçim anketini açıkladı

SONAR Cumhurbaşkanlığı için yaptığı son araştırmayı açıkladı. Buna göre seçimin ilk turunda Erdoğan’ın oyu %53,3, İhsanoğlu’nun %38,4, Demirtaş’ınki %8,3. Ham verilere göre seçmenin %7,2’si ‘Sandığa gitmeyeceğim ya da ‘Geçersiz oy kullanacağım’ diyor.

SONAR tarafından yüz yüze görüşme yöntemiyle yapılan araştırma, Türkiye istatistiki bilgi bölge birimleri sınıflandırmasına göre 26 ilde gerçekleştirildi. Ankete 3 bin kişi katıldı. Aydınlık'ın haberine göre, katılanların yüzde 49,5’u erkek, yüzde 50,5’u kadın. Yüzde 20’si kır özelliği taşıyan ilçe ve köy merkezlerinde yapılan anket Türkiye’deki seçim öncesi son durumu yansıtıyor. Araştırmanın yapıldığı iller şunlar:

“İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, İzmir, Aydın, Manisa,Bursa, Kocaeli, Ankara, Konya, Antalya, Adana, Hatay, Kırıkkale, Kayseri, Zonguldak, Kastamonu, Samsun, Trabzon, Erzurum, Ağrı, Malatya, Van, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin.

KATILIM ORANI YÜZDE 80

Araştırmada, seçime katılma oranının yüzde 80 civarında olacağı belirlendi. Ankete katılan vatandaşlara, “10 Ağustos’ta yapılacak olan cumhurbaşkanı seçiminde kime ya da hangi partinin adayına oy ereceksiniz” sorusu yöneltildi. Ankete katılanların yüzde 46,5’u Recep Tayyip Erdoğan’a, yüzde 33,5’u Ekmeleddin İhsanoğlu’na, yüzde 7,2’si de Selahaddin Demirtaş’a oy vereceğini bildirdi.Ankete katılanların yüzde 7,2’si oy kullanmayacağını ve geçersiz oy kullanacağını ifade ederken, yüzde 4,5’u da kararsız olduğunu ifade etti. Ankete göre fikrim yok diyenlerin oranı da 1,1.

Kararsız oyların dağıtılması ve sandığa gitmeyecek oyların da hesaba katılması sonrasında belirlenen oy oranları da şöyle: Recep Tayyip Erdoğan yüzde 53,3. Ekmeleddin İhsanoğlu yüzde 38,4. Selahattin Demirtaş yüzde 8,3.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 373 yorum
52 ekmelettin, 39 erdoğan, 3 demirtaş
Recep Tayyip Erdoğan yüzde 53,3. Ekmeleddin İhsanoğlu yüzde 38,4. Selahattin Demirtaş yüzde 8,3.
Gercekten inaniyormusun yoksa hayalmi goruyorsun.
rüya gormeyın erdogan 50 den asagı almaz ılk turda kazanır anketlerın hepsı aynı seyı gosterıyor bu anketlere her secım oncesı yalan dıyorsunuz ama her zaman dogru tespıtte bulunmuslardır asıl yalan olan anketler gecen secımde chpyı 45 ak partıyı 45 gosteren chp anketlerıydı bu secımdede sonarın yaptıgı anket dogru cıkıcak hıc bosuna ugrasmayın.
Bu arada sayıların toplamı 100 etmir demirtaş 9 olsunda 100'e tamamla :D
OLMUYOOOOOOOOOR NE KADAR İSTESENDE
haayaller güzeldir.geçici mutluluk verir :D
Tam tersini sölemişsin
o dediğin mümkün değil rüyanızda anca görürsünüz o sonucu
barim sallıon destekli salla toplamın bile %100 etmiyor :))
Şakacı Seni :D Dediğine inanıyorsan bi IQ testi yaptır sen belki ileri gerizekalılık vardır sende :D
yolun açık olsun ihsanoğlu senin gibi bir beyefendiye CUMHUR BAŞKANLIĞI YAKIŞIR..vatanını sevenler seninle inşallah sen kazanacaksın...
daha istiklal marşını bilmeyen vatanseverle
vatanını satanlar olmasın
önce istiklal marşını öğrensin CUMHUR başkanı adayın..
onun gibi biri alırsa Türkiye değil Avrupa kazanır.. Ekmeleddin mısırda olduğu gibi kazanırsa darbecileri destekleyecek avrupanın istediği şahısları iktidara getirecek bir maşadan başka bişey değil.. zaten adı ortada olmayan birini kemal kafasından aday yapmadı.. kemale aday bu dediler kemalde onu işaret etti. yıllardan yapamadıkları darbeyi ekmeledinle başaracaklarını sanıyorlar siz saflarda dürüst aday diye yediniz ama siz gibi düşünenlerede o darbecilerede verecek cevabımız sandıktadır..
Bize beyefendi görünümlü lider değil milletimin her alanda hakkını hukukunu koruyacak yırtıcı mücadeleci liderlere ihtiyacımız var oda tabiki RECEP TAYYİP ERDOĞAN dır.şimdiden hayırlı uğurlu olsun vatana millete
10 ağustosta göreceksin.
Akplilerin torunları bir 100 yıl başları önlerinde dolaşacak, benim dedem, ninem bu pisliğin içinde nasıl yer aldı, "koyun güderken, nasıl koyun oldular" diyecek.
Bu söyleyen chp zihniyeti geçmişini yalanlayan kabul etmeyen yine siz çocukluktan bu yana yetiştirilip size dikte edilen şeyleri doğru kabul edip revizyonu kabul edemey yine siz ama geçmiş olsun sevsenizde sevmesenizde bu böyle geçmiş olsun bu arada 4 kişik bi aileniz varsa ve hepiniz seçmenseniz ailenizden 2 kişi akp oy veriyo hakaret etmeden önce bide bunu düşünün.IQ testi dediğiniz seçimlerde sizden olmayan herkezi fişlemek hor ve aptal görmek sizin zekanızı ortaya koyar.
Tıpkı sizin şimdiki haliniz gibi, İsmet İnönü' nün Chp' sinin torunları.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler