HABER

Sondaj kuyusunda patlama

Sıcak su kuyusunda incelemelerde bulunan İGM Başkanı ve gazeteciler facianın eşiğinden döndü

Bursa'da, Tabakhaneler bölgesinde bulunan İl Özel İdaresi Jeotermal A.Ş.'ye ait sondaj kuyusunda incelemelerde bulunan İl Genel Meclisi Başkanı ve beraberindeki basın mensupları facianın eşiğinden döndü.

İl Özel İdaresi Jeotermal A.Ş. tarafından Tabakhaneler bölgesinde açtırılan BJ-2 sondaj kuyusunda ani bir patlama meydana geldi. Patlamanın şiddetiyle Bursa İl Genel Meclisi Başkanı Nurettin Avcı, İl Özel İdaresi Jeotermal A.Ş. Genel Müdürü Hasan Aydın, İl Özel İdaresi Basın Halkla İlişkiler sorumluları ile gazeteciler, aşırı basınçla yüzeye çıkan 72 derece sıcak suyun ve buharın etrafa dağılmasıyla büyük bir tehlike atlattı.

Basın mensuplarının çekim yaptığı esnada 1028 metreden çıkarılan 72 derecelik sıcak su, yüksek tazyikle fışkırdı. Sıcak su yaklaşık 30 metre çapındaki alana yayılırken, buharla birlikte çakıl taşları da havaya uçuştu. Kazada İl Genel Meclis Başkanı Nurettin Avcı, alnına isabet eden çakıl taşıyla yaralanırken, çekim yapan basın mensupları ise çeşitli yerlerinden yaralandı. Olayın şokunu uzun süre üstünden atamayan basın mensupları, çevredeki vatandaşların ve sağlık ekiplerinin yardımıyla kendilerine gelebildi.

İGM Başkanı Nurettin Avcı ve basın mensuplarına ilk müdahale ise, olay yerinde bulunan bir eve tesadüfen çağırılan 112 ekipleri tarafından yapıldı. Alnı kanayan Avcı'nın yarasına müdahale edilirken, tansiyonu da ölçüldü. Patlamada kameraları kullanılmaz hale gelen basın mensupları ayakta tedavi edildi.

Avcı " Hepimize geçmiş olsun. Yaklaşık iki yıldır sondaj yapıyoruz. Ben sık sık gelip bakıyorum, ilk defa böyle bir şey oldu. Böyle ufak tefek kazalar olur. Yalnız gördüğümüz bir şey var, suyun basıncına anahtar dayanamadı. O yüzden böyle bir kaza yaşadık. Ama Allaha şükür ucuz atlattık" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler