Sonunda 'duvar' yıkıldı! Roger Waters sahnede

Roger Waters hayranları İTÜArena'yı doldurdu. Görsel şölene dönüşen konserde efsanevi The Wall şarkısı söylenirken dev duvar büyük bir coşkuyla yerle bir oldu.

Roger Waters hayranları İTÜArena'yı doldurdu. Görsel şölene dönüşen konser, saat 21.00 sıralarında Waters'ın sahneye çıkıp efsanevi The Wall şarkısını söylemesi ve 'duvar'ın yıkılmasıyla başladı. Konser öncesi binlerce seyircinin, 'Her yer Taksim, her yer direniş' sloganı atması dikkat çekti. Konser sırasında ise Gezi olaylarında hayatını kaybeden 4 eylemci ve 1 polisin fotoğrafları duvara yansıtıldı. Roger Waters yaşamını yitirenler için, "Devlet teröründe ölenler" ifadesini kullandı. Konserde aralarında Hrant Dink'in de bulunduğu siyasi cinayetlere kurban gidenlerin fotoğrafları da duvara yansıtıldı.

Dünyanın en büyük prodüksiyonu olarak kabul edilen The Wall turnesi kapsamında sahneye çıkan Roger Waters konseri öncesi İstanbul trafiğinde yoğunluk yaşandı. Konser için Waters hayranları bilet gişelerinde yoğunluk oluşturdu. Sanatçı bu konserle birlikte İstanbul’da 2’nci kez konser vermiş oluyor.

Dünyanın dört bir tarafından gelen Roger Waters hayranları erken saatlerde İTÜ Arena’ya gelmeye başladı. Konser için İzmir’den gelen Waters hayranları, “Dün akşam saat 10 gibi yola çıktık, sabah 7 gibi buraya indik, biraz dinlendik. Öğlen 12 gibi buraya geldik bekliyoruz artık. Roger Waters’ı hiç izleme şansımız olmadı. 2006 yılında ilk defa geldiğini biliyorum. Şansıma denk gelmedi ama bu sefer bekliyorum." diye konuştu. İran’dan gelen bir hayranı ise, “Bu konser için İran’dan geldim. Daha önce hiç izlememiştim. Çok heyecanlıyım" dedi. Konser için saatlerce bekleyen Roger Waters hayranları, sıcak havada ağaçların altında serinleyerek vakit geçirdi.

GEZİ'Yİ UNUTMADI

Bu arada konser öncesi binlerce seyirci, 'Her yer Taksim, her yer direniş' sloganı atarak Gezi Parkı protestolarına destek verdi. Konser sırasında da Gezi olaylarında yaşamını yitiren Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş ile komiser Mustafa Sarı'nın fotoğrafları duvara yansıtıldı. Roger Waters yaşamını yitirenler için, "Devlet teröründe ölenler" ifadesini kullandı. Konserde aralarında Hrant Dink'in de bulunduğu siyasi cinayetlere kurban gidenlerin fotoğrafları da Gezi olaylarında yaşamını yitiren 4 eylemci ve 1 polisin fotoğraflarından ayrı olarak duvara yansıtıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 56 yorum
çok büyük bir haber bravo mynete gereksiz haberler sitesi olduğunu birkez daha ispatladın
bu vatan için ne yaptınızda şimdi protesto ediyorsunuz
sen benim için ne yaptında protesto ediyosun
Roger Waters yaşamını yitirenler için, "Devlet teröründe ölenler" ifadesini kullanmış."Her yer taksim her yer direniş" sloganı atılmış.Demek ki bu konser gezicilerin.iyi de konseri açarken duvarları yıkıyorsun.sonrada devlet terörü ile ölenler diyerek hiç bilmediğin konulara bulaşıyorsun.Bu davranışlar yarın birgün sana pahalıya malolabilir.sen iyisimi konserini ver git.
yani akp Roger Waters i de işinden attırır diyorsun
Merak etme adam Mustafa ceceli değil belediye konserlerini düşünmüyor :)
aslında burda şöyle bir haber olmalıydı: Roger Waters yaşamını yitirenler için 'devlet teröründe ölenler' ifadesini kullandı konser bittiğinde çevik kuvvet kulisi basarak Roger Waters ifadesi için emniyete götürdü...faiz lobisi :)
camıye gitmesınız ölünce anyayı konyayı göreceksınız
sanane :) herkesin günahı boynuna, sen işine bak
her camiye giden cennetemi gidecek sanıyosun o kadar kolay değil o iş. kimin nereye gideceğini senmi belirleyeceksin Allah kesildiniz maşallah
kimin ne oldugunu sadece cenabı allah bilir sen şirke giriyorsun dikkat et sen mi hüküm veriyorsun
Amerikada doğsaysın sadece pazar günleri kiliseye giderdin.İslamdan haberin olmazdı.Camileri turist olarak gezerdin.Allah bunun neresinde diye soru sorardın.Allah ile kul arasına peygamber efendimizin bile girmesi yasaklanmıştır.Allahın kesin emridir bu.Allah ile kul arasına giripte Allah adına fetva vermeye kimsenin hakkı yoktur.Günah ve sevabı yalnız Allah bilir.
konya öbür tarafta mı
her yer taksim her yer direniş teşekkürler Roger Waters
slogan ve resimlerden medet uman zavallısınız.başka bir şey bildiğiniz ve yaptığınız yok.boş insanlarsınız.
Roger Waters 'a gelirken buranın 3. dünya ülkesi olduğunu. başbakanın da orta çağdan kaldığından haberi yoktu galiba.
amazing :)
kadir gecesini böyle beklemezsiniz alıntıdır :)
Bu adam kimki ülkem hakkında yorum yapıyor ve bir kısım çapulcuda çanak tutuyor.
alalım demi içeriye hemen. nasıl olurda yorum yapar çok ayıp etmiş :)
tayip yandaşlarına duyrulur zamanında demirel vardı mesutyılmaz hükümeti tansu çiller hükümetivardı size sorarımşimdi bunlar nerede gelenler geldikleri gibi giderleryazdıklarınıza dikkat edin bu hükümet gidiçi son günleri
o senin hüsnü kuruntun çapulcu bey bu hükümet 2023 e kadar hükümetin başında başbakan olacak inşallah.
sorun orada işte, gelen hükümeti göndermenin yolu sandıktan geçer sokaktan değil, ayrıca evet değişiyor hükümetler, çeşitli partiler iktidar oluyor sonra bir başkası ama kimisi hep muhalefet hep muhalefet
3-5 ağaç için eylem yapanlar rojavadaki katliam için nie sesiz kalıyorsunuz #RojavadaKatliamVar
3-5 ağaç için eylem yapanlara biz faşist ve ulusalcılara destek olmayız diyenlerede söyleyecek bir kaç kelimeniz vardır herhalde
gezi olaylarının bazılarının iştahını kabartıyor ama benim zavallı türk halkım bunun zamanı gelince doğmayan çoçuklarının hakkını nasıl bu şerefsizlere yedirdim deme zamanınımı bekliyorda alet olmaya devam eden zevzekler aptallar sansarlar sizlere bi karımı var acaba destekleyen adilerde bu işi devam ettirmeye devam edenler sizler türk,müsünüz derim kesin türk olmadığınız belli ama bazı salaklar da sizlere katılıyor bunuda ben anlamadım allah akıl ihsan etsin derim türkiyemizin her kuruş zararını isteyen bizden deyil zaten türkiyemizden hiç dweyil türkiyemizin içteki kızli düşmanlarıdır bunlar
türkçe yazmayı öğren önce:)) kizli düşman
ENTEL SOLCULAR ANCAK BEYAZ PERDEYE YANSITILAN HAYALİ DUVARLARI YIKABİLİRLER, GÜÇLERİ VE SAYILARI ANCAK BU KADARDIR....BAZILARI DA DENİZİN ALTINDAKİ GERÇEK KAYALARI VE DUVARLARI YIKARAK DELİP GEÇEREK KITALARI BİRBİRİNE BAĞLARLAR....MARMARAY TÜM ÜLKEMİZE VE ÜLKESİNİ SEVEN (GERÇEK) TÜRK VATANDAŞLARINA HAYIRLI UĞURLU OLSUN....
Gerçek Türk vatandaşı . Ülkeye yol yaparak katkı sağlandığını mı düşünüyorsun ? İşsizliği yol yaparak mı azaltıyorlar ? Ya da pkk ya Güneydoğu Anadolu'yu resmen verdiler . Bu ne işimize yarayacak ? IMF'ye borç bitti diyor erdoput bir de bakıyoruz ki 23 milyar doları başka yerlerden aldığı 100 milyar dolar ile ödüyor gerisini de yandaşına dağıtıyor yani ülkenin borcu yine artıyor . Yıllarca din elden gidiyor diye dincilere oy verdiniz ama dinin elden gitmesi sizin sayenizde oldu çünkü Allah'a depil erdoputa tapıyorsunuz . Ne kadar inkar etseniz de boşuna .Gerçek Müslümanlar bizleriz, siz değil!
nikolat sen bir zavallısın duvara resim yansıtıp yıkınca ülkeye katkımı saglanıyor....
kandil gecesi konserde olanlardan ne beklenir
İŞTE DİN ANLAYIŞI İŞTE BANAZLIK İŞTE GERİCİLİK ÖRNEĞİ.
parıltıahmet, mübarek üç ayların son günlerindeyiz, teravih namazı kılıp Allaha ibadet etmek, dua etmek, günahların bağışlanmasını dilemek dururken müzik eşliğinde hayvanlar gibi tepinmek niye. o geçen zamanın hesabının sorulmayacağını mı düşünüyorsunuz. Eğer inancın müslümanlık ise yanlış düşünüyorsun. yok müslüman değilsen de müslümanlara ve fikirlerine gericilik banazlık diyemezsin. esas bağnazlık ve gericilik, dünyada sadece eğlenceyi yiyip içip çıkarmayı yaşamak sayan tüketici zihniyetli yaşamı destekleyen düşüncedir ki o da sizsiniz işte. siz gerici dediniz diye müslümanlar gerici olmaz
kandil dün gece miydi :D
ALLAH AKIL FİKİR VERSİN.ÖLEN DHKP-C Lİ SARISÜLÜĞÜ KAHRAMAN YAPTILAR .KİMMİŞ BU ROGER WATERS YA İLK DEFA DUYUYORUM O ŞARKISINA BAKSIN SİYASET YAPACAKSA POLİTİKAYA ATILSIN.DÜNYADA O KADAR MÜSLÜMAN ÖLÜYOR HİÇKİMSENİN KILI KIPIRDAMIYOR İNGİLTEREDE PRENSES DOĞUM YAPIYOR HERKES CANLI YAYINDA NEREDE İNSANLIK.
ağzına sağlık kardeşim. bu kendine çapulcu diyen takım böyle işte. müslüman demek dünya milletleri için ikinci hatta üçüncü sınıf ve öldürülmesinde bir sakınca olmayan insandır. Allah onlara fırsat vermesin diye dua ediyoruz ama öyle dağınığız ki, bir araya gelsek dünyaya dur deriz belki ama bizi bir araya getirtmiyorlar.
uyarmak her müslümana farzdır
kendi ülkelerinden işi bitmiş adamları böyle beklersiniz. sonradan görmelik böyle bir şey.
ÇOK GÜLDÜRDÜN ..İYİ Kİ VARSIN...
Tek Kelime ile "YAZIK" Diyorum.
Bu aşağıdaki yorumlara baktıkça anlıyorum ki bizim insanımız çok bağnaz ve çok gafil. Kimin nereye çanak tuttuğunu bilmeden her türlü yoldan yorum yapılıyor. Size soruyorum o çok pakladığınız HÜKÜMET değil mi o polislere bu ezici emirleri yağdıran. Bu ülkede dış mihrak varsa o da BAŞBAKANdır. Eğer bu adamlar gibi protestoda ölenleri savunmak gavurluksa ben ve benim gibiler öyleyiz. Eğer ölenlere geber denmek Müslümanlıkta varsa siz de hakikaten Allah'ın velilerisiniz. 10 yıldır anasını ağlattınız ülkenin laf edilmedi en güzel yerlere yandaşlar girdi bir protestoda anladık ki yusufçuklar oldu.
tencere tava bunlar hep hava roger waters lar sizi anca paklar ermeni rum tohumları sizi amerikan köpeği senin devletine terörist diyor sen git orda para ver izle beyninizi ...
AKP DEN NE ALDIN ACABA?
akp ile ne bağdaştırıyorsun sen pariltiahmet. biri senin anana kardeşine sövüyor sen o... sun diyor sen gidip onun sırtını sıvazlıyorsun. öyle bile olsan aleni olarak söylenince gururun incinmezmi senin. ne biçim insanlarsınız. yoksa sen de o zihniyetin Türkiye deki pc ajanlarındanmısın. İsmin Türk görünse de için abd olmuş senin. çok seviyorsan greencard diye reklamlar çıkıyor git başvur seni amerikada görmekten mutluluk duyar bu Türk Milleti.
rajır geldi duvarıda yoktı artıkın meydan ermeniyik diyenlere kalır ne güzel :)
DUVAR BİLE ANLADI :))
he anlamıştır, sizin taş kafalı olduğunuzu, dış mihrak işbirlikçileri olduğunuzu, vatan hainleri olduğunuzu, dış mihrakların emelleri uğruna vatanınızı satmaya hazır olduğunuzu.
Adamsın...
Devlet Terörü mü ? Kendi Ülkelerindeki ırkçılık bile henüz bitmiş değil,Filistin hala onların Ülkesinin yüzünden ağlıyor Hey gidi gençliğimiz hey !
gavurun itini getirip türkiyede türkiyeye hakaret ettiriyorlar bunu para verip dinlemeye gidenlerde en az bunun kadar alçak şerefsiz git abd yi israili protesto et dünyanın her tarafında masum insanları hergün katlediyor.
kimlerden deste aldıkları beli ve neden bu ulkede huzur istemedıklerıde beli.!
Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük progressive rock topluluğu Pink Floyd'un efsane üyesi Roger Waters'a sevgiler... İnşallah günün birinde David Gilmour ile seni aynı sahnede görmek de nasip olur.
3-5 dingil müzik yapmış millette konusuyonuz yaa size ne yararı var bu insanların sokakta yanından geçse % 80 tanımaz konserdekilerin :):)
ÖNCELİKLE ÖLENLERE RAHMET DİLİYORUM. PİSİ PİSİNE HAYATLARINI KAYBETMELERİNİ DE KINIYORUM. BU ÜLKE O KADAR ÇOK ŞEHİT VERDİ. AMA HİÇBİRİ BU İLGİYİ HAK ETMEMİŞ. 45 SANİYELİĞİNE KAHRAMAN OLURSUN DİYORDU BİR FİLM DE. YAZIKLAR OLSUN BİZİM GİBİ SOLCUYA, SAĞCIYA, MUHAFAZAKARA, MÜSLÜMANA, ÇERKEZE, KÜRDE, ALEVİYE, SÜNNİYE, LAZA, 7 DEN 70 HERKESE YAZIKLAR OLSUN.
Sen TC vatandaşı olsaydın var ya tek kelimeyle yanmıştın. Tayyip Bey dünyanın kaç bucak olduğunu gösterirdi sana! O "Duvar" 200. defa yıkılırdı hem de senin üzerine. Hem, Ali İsmail Korkmaz ve Ethem Sarısülük`ün fotoğraflarını gösterip "devlet terörüyle hayatını kaybeden insanlara" şarkı adamak da ne demek? Polise ve sivil görünümlü canilere şiddet gösterirken hayatını kaybeden bu ikili bildiğimiz "Gezi Direnişçisi" idiler; Sözüm ona tüm milletin Başbakanı bu "şiddet" yanlısı iki gencin barışçıl bir gösteride öldülmesinin ardından ailelerine bir başsağlığını bie çok görmüş, katilleri ödüllendi
TÜRKİYEDE SAYISIZ ÖLÜMLÜ EYLEMLERDE BULUNAN DHKPC GİBİ BİR TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ÜYESİNE BAŞBAKAN GİDİPTE BAŞSAĞLIĞI VERMEZ VERİRSEDE VATANINI MİLLETİNİ SEVEN MİLYONLARCA İNSANI ÜZER..........( YUNANİSTAN BİLE DHKPC ÖRGÜT ÜYELERİNİ TERÖRİST SAYDI BİZİMKİLER HALEN DAHA ANLAYAMADI BU NASIL BAKAR KÖRLÜK ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL.)
Diğer Haberler