HABER

'Sorunumuz Fatih'in olmayışıydı'

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodziç, golsüz berabere biten Sivasspor maçının ardından, "En büyük sorunumuz Fatih Tekke'nin oynamayışıydı" dedi.

Halilhodziç, Sivasspor maçında takım olarak daha hırslı oynamaları gerektiğini belirterek, "Hücumdaki oyuncuların kalitesi daha iyi olmalıydı. Takımda yorgunluk vardı. 1 gol atmak galibiyet için yeterli olabilirdi. Ancak ihtiyacımız olan gole kavuşamadık" diye konuştu. Sivasspor'un maçta savunma yapmakla yetindiğini savunan Halilhodziç, "Bize gol getirecek gol pozisyonu geliştiremedik. Böyle bir maçta oyun ile gol bulamazsanız, serbest vuruşla gol bulabilirsiniz. Ancak cezaalanına yakın yerlerde serbest vuruş kazanamadık. Bizim en büyük sorumuz Fatih Tekke'nin olmayışıydı. Bu tür maçları çözebilecek tek oyuncum odur" diye konuştu. Bordo-mavili teknik adam, maçın hakemiyle ilgili olarak ise, "İnanılır gibi değil. Nasıl hakemlerle karşılıyoruz? Bu ilk defa olmuyor. 5 maçtır cezaalanı dışında faul çalınmadı. Penaltı hakkında konuşmuyorum, zaten yok. Yine de maçın hakemine sığınmamak lazım" dedi.

Sivasspor Teknik Direktörü Werner Lorant ise Trabzonspor karşısında hak ettikleri 1 puanı aldıklarını söyledi.

Lorant, özellikle Trabzonspor karşısında ilk yarı gol pozisyonları yakaladıklarını, ancak bunları değerlendiremediklerini ifade ederek, "1 gol bulsak öne geçecektik. Ancak Trabzonspor'un genç file bekçisi iyi kurtarışlar yaptı. Hak ettiğimiz bir puan aldık" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön