Soruyu çözemedi, dayağı yedi

Batman'da bir öğretmenin sorduğu matematik problemini çözemeyen öğrencisini dövdüğü iddia edildi. Yüzü morarmış halde eve gelen oğlunu gören baba soluğu savcılıkta aldı.

Batman Fatih İlköğretim Okulu 2-E sınıfında okuyan S.Ç.'nin(9) öğretmeni tarafından dövüldüğü iddia edildi. Sınıf Öğretmeni H.B. tarafından matematik dersinde tahtaya kaldırılan S.Ç.'nin sorulan problemi çözemediği için dövüldüğü ileri sürüldü.

Baba M.Ç., çocuğunun ikinci defa aynı öğretmen tarafından darp edildiğini öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Oğlunun daha önce de aynı öğretmen tarafından dövüldüğünü iddia eden M.Ç., "Daha önce de oğluma yönelik dayak olayı vardı. Biz şikayetçi olmadık. Ancak bu kez oğlumun yüzünde çürükler meydana geldi. Öğretmenin soru çözemediği için öğrenciyi dövmesine bir anlam veremedim" dedi.

Batman Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa ise öğretmen hakkında disiplin soruşturması yürütüleceğini belirterek, konuyu incelemek için müfettiş görevlendirdiklerini söyledi. Velinin şikayetçi olup olmamasına bakılmaksızın darp, dövme gibi vakalarda velileri yönlendirdiklerini ifade eden Müdür Akboğa, "Konu savcılığa intikal etmiştir. Öğretmen ve öğrenci ile aileyi de dinleyeceğiz. Hiçbir şekilde öğretmenlerin öğrencileri darp etmesi veya dövmesi tasvip edilemez" şeklinde konuştu. Okul idaresi ise toplantılarda öğretmenleri, öğrencileri dövmemeleri konusunda sürekli uyardıklarını belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler