HABER

Sosyal medyayı ayağa kaldıran olay! Uçaktan düşen Afganların görüntüsünü tişörte bastılar

Tüm dünya Afganistan'da yaşanan kaosu izlerken, sosyal medyayı sallayan bir olay yaşandı. Taliban'dan kaçmak için uçağın iniş takımlarına binen ve kalkıştan sonra düşerek feci şekilde ölen insanların görüntüsü tişörte basılarak ABD'de satışa sunuldu. Kısa sürede yayılan görüntü sosyal medyada infial yaratırken, tepkiler üzerine tişörtün satışı durduruldu.

Taliban'ın, Afganistan'da kontrolü ele geçirmesi sonrası yaşananlar tüm dünyada dehşet içinde takip ediliyor. İlk günden bu yana devam eden kaçışlar, çatışmalar ve tahliyelerden yürek yakan görüntüler geliyor. Şüphesiz ki bunların içinde korkunç olanı, havalanan uçaktan düşen insanlar. Dünyayı dehşete düşüren görüntülerde, insanların ülkeyi terk etmek için ABD'ye ait uçağın üstüne ve iniş takımlarına bindiği, kalkıştan kısa süre sonra ise metrelerce yüksekten düşerek feci şekilde can verdiği yer aldı.

SOSYAL MEDYADA İNFİAL YARATTI

İnsanların korkunç şekilde can verdiği görüntüler istisnasız herkesi dehşete sürüklerken, sosyal medyada yayılan bir olay "Bu kadar da olmaz!" dedirtti. New York Post'ta yer alan habere göre uçaktan düşen Afganların silüetlerinin yer aldığı tişörtler internetten satış yapan bir platformda satışa sunuldu. Farklı renklerde satışa sunulan tişörtün üzerinde 'Kabul Skydiving Club Est. 2021' (Kabil Atlama Kulübü 2021'de Kuruldu) yazısı yer alıyor.

dsgfn

Kısa sürede yayılan haber sosyal medyada infial yaratırken, görüntüler binlerce kişi tarafından paylaşıldı ve yorum yapıldı. Çok sayıda kullanıcı bu girişimi eleştirirken, tişörtlerin satışa sunulduğu online alışveriş platformuna da "Bu satışı durdurun" çağrısı yapıldı. Gelen tepkiler üzerine tişörtlerin satışı da durduruldu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
bu utanç size ait
Para = Tanrı , İnsan = mal
TÜM BU OLAYLARIN DÜNYADA DEHŞETLE İZLENDİĞİ SAFSATASINA KİM İNANIR? DÜNYADA HERKES KENDİ DERDİYLE UĞRAŞ İÇİNDE. DÜNYA ÇARE OLSA ORTADOĞUYA OLURDU İLK.
Geri Dön