HABER

Sosyal paylaşım sitesi Twitter çöktü mü? Erişim sıkıntısı yaşanıyor

Sosyal paylaşım sitesi Twitter kullanıcıları sabah saatlerinden itibaren siteye giriş sıkıntısı yaşıyor. Twitter'dan konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmazken, paylaşımlarda kısa süre önce bir düzelme yaşandığı ancak söz konusu sıkıntının belli aralıklarla devam ettiği belirtildi. Erişim sıkıntısı yaşayan ülkelerin başında ise İngiltere, Türkiye ve Japonya yer alıyor.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter çöktü mü? Erişim sıkıntısı yaşanıyor

Mikro blog sitesi Twitter'da sabah saatlerinden bu yana bağlantı sorunu yaşıyor. Twitter'a erişmek isteyen kullanıcılar "Teknik bir hata var" sorunuyla karşılaşıyor.

TWITTER ÇÖKTÜ MÜ?

Sabah saatlerinden itibaren Twitter'a erişmek isteyen kullanıcılar bağlantı sorunuyla karşı karşıya kalıyor. Twitter'a giren kullanıcılar sık sık "Teknik bir hata var" yazılı bir hata sayfasıyla karşılaşıyor. Bazı kullanıcılar Twitter'a erişse de tweet atma, mesaj gönderme veya arama yapma gibi fonksiyonları kullanamadığını da bildiriyor.

"SORUN ŞU ANDA DÜZELMİŞ OLMALI"

Konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama gelmese de Twitter'ın tartışma platformunda yaşanan bağlantı sorunuyla ilgili sorulan soruya cevap veren Twitter personeli Andy Piper, "Kısa süreli bir kesinti oldu. Bunun için özür dileriz. Sorun şu anda düzelmiş olmalı." ifadelerini kullansa da halen ara ara kesintiler devam ediyor. Aynı zamanda yaşanan sorunun Japonya, Avrupa ve Amerika'daki sunuculardan kaynaklandığı gözlemlenebiliyor.

600'DEN FAZLA BAĞLANTI SORUNU RAPORLANDI

Öte yandan, Twitter'a erişmekte sorun yaşayan kullanıcıların raporları ise binleri aşmış durumda. Güncel veri olarak, saat 08:00'dan itibaren 600'den fazla bağlantı sorununa ilişkin rapor gönderilmiş durumda. Kullanıcılar, yaşadıkları sorunu Facebook ve Instagram gibi diğer sosyal ağlarda paylaşırken, erişebilen kullanıcılar da tweet atarak sorunu dile getiriyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Bi saat girmeyince ölmezsiniz
Geri Dön