Sosyal temassız ‘mavi tatil’ koronavirüs korkusunu unutturuyor

Antalya'nın Demre ilçesindeki Kekova koyları ile Demre-Kaş arasında kalan Akdeniz'in mavi koyları hem koronavirüsten hem de şehir keşmekeşinden uzaklaşarak tatil yapmak isteyenlerin adresi oldu. Kaş'ta, yat turizmiyle uğraşan seyahat acentesi sahibi Ergun Dündar, "Bir haftalık, 15 günlük, bir aylık tur isteyen var. Belirli gruplar halinde bu güzel koylarda, yat üstünde tatil yapmak istiyorlar. Şu anda yoğun bir talep var" dedi.

Antalya'nın Demre ve Kaş ilçelerindeki koylar, eşsiz doğası ve hayran bırakan güzelliğiyle mavi yolculuk tutkunlarının her yaz en çok tercih ettiği lokasyonlar arasında yer alıyordu. Bu yıl mart ayında baş gösteren koronavirüs salgını nedeniyle yat turizmi de durdu. Türkiye'deki vaka sayılarının azalması ve normalleşme sürecinin başlamasıyla Demre ve Kaş bölgesindeki Kaleköy, Batık Kent, Gökkaya, Akvaryum, Tersane, Aperlai, Çoban, Ufakdere, Kocakarı, Yağlıca, Kalkan ve Fırnaz koyları ile Limanağzı ve Beş Adalar’da turizminin de hareketlenmesi bekleniyor.

'MÜŞTERİLERİMİZ ARAMAYA BAŞLADI'

Kaş'ta yat turizmiyle uğraşan, her yıl dünyadaki birçok turizm fuarına katılarak Kaş ve Kekova'nın tanıtımını yapan, bir seyahat acentesinin sahibi Ergun Dündar, şunları söyledi:

"Mavi yolculuğun ve mavi tutkunlarının adresi olan Kekova ve Demre- Kaş arasındaki ülkemizin ve dünyanın en güzel koyları, koronavirüs salgını nedeniyle tarihinin en büyük sessizliğini yaşıyor. Bu mevsimde her gün yüzlerce yat bu koyları dolduruyordu. Müşterilerimiz bizleri aramaya başladı. Bir haftalık, 15 günlük, bir aylık tur isteyen var. Belirli gruplar halinde bu güzel koylarda, yat üstünde tatil yapmak istiyorlar. Şu anda yoğun bir talep var. Geçen yıllarda olduğu gibi kitlesel olarak günübirlik turlara çıkmak istemiyorlar. Koronavirüs salgınından korunmak için izole bir tatilin denizde olacağını düşünüyor müşterilerimiz."

'BU YIL YAT TURİZMİ REVAÇTA OLACAK'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Millete para çok katlarda ki tatil yetmedi yatlar da tatil başladı Allahtan fakir ülkeyiz
Ankara il sınırlarından çıkamıyoruz ki Antalya'ya gidelim, Amasra da olur, ama yasaklar 3 hazirana kadar uzatılmış. Yata kata para yetmese bile kamplı ve izole tatil fikri yine başka baharlara kaldı :( Gördük ki zengine her zamanki gibi tüm kapılar açık, köylü de köyüne çoktan kaçtı, orta halliye ise ev karantinası...
Oralarıda yok edin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler