HABER

Soyguncunun ölüme koşusu

ABD'nin Illinois eyaletinde 2 çek veznesini soyduktan sonra otoyolda polislerden 150 kilometre hızla kaçmaya çalışan 57 yaşındaki soyguncu, lastikleri patlayan aracından kaçmaya çalışırken polis tarafından vuruldu.

Bloomington kenti yakınlarında meydana gelen olayda Robert Slyvester adlı soyguncu, veznelerdeki nakit paraları aldıktan sonra aracıyla kaçarken, devriye araçları tarafından farkedilerek takibe alındı.

Uzun süre otobanda polislerden kaçan Slyvester, memurların yola koyduğu çivili şeritlerden geçerken ön lastiklerinin patlamasıyla birlikte aracından inerek kaçmaya başladı.

Bu sırada elindeki silahla peşinden koşan polislere ateş açan Slyvester, aracından birkaç metre ötede sırtından vurularak yere düştü.

Slyvester'ın polisle girdiği silahlı çatışma, olay sırasında otobanda aracıyla gitmekte olan yerel bir gazete muhabiri tarafından saniye saniye görüntülendi.

Hastaneye kaldırılan emekli işçinin birkaç saat sonra yaşamını yitirdiği açıklandı.

Olayı duyan aile fertleri ve yakın arkadaşlarından oluşan 30 kişlilik bir grubun Slyvester'ı görmek için hastaneye akın ettiği belirtildi.

Çevresinde son derece iyiliksever biri olarak tanınan adamın, son dönemde büyük mali sıkıntı içerisinde olduğu vurgulanırken, soygunu da bu nedenle yapmış olabileceği tahmin ediliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön