HABER

Soygunda müthiş detaylar

10 bin TL'lik borcunu ödeyebilmek için soygun yapan hırsız polisin kritik meslek tahmini sonucu yakalandı.

Soygunda müthiş detaylar
İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki bir banka görevlisini oyuncak tabancayla etkisiz hale getirerek 10 bin TL'lik borcunu ödeyebilmek için soygun yapan hırsız polisin kritik meslek tahmini sonucu yakalandı
Olaydan sonra banka şubesindeki güvenlik kamerası görüntülerini izleyen ve görgü tanıklarının ifadesini alan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, zanlının bankadan çıktıktan sonra beyaz renkli plakasız bir otomobille kaçtığını tespit etti.
Kaçtığı güzergahtaki MOBESE kameraları görüntülerinin incelenmesi sonucu, Çiğli yönüne giden aracın 2008, 2009 veya 2010 model olabileceği belirlendi. Markası tespit edilen aracın İzmir'deki ana satış bayileri ile yapılan görüşme sonucu, bu otomobilden son 3 yılda 200 adet satıldığı tespit edildi. Polis ekipleri, 200 otomobili satın alan kişilerin adreslerinin belirlenmesi için trafik kayıtlarını inceledi.
**SOYGUNCUNUN MESLEĞİ ARAŞTIRILDI**
Bu arada, bankanın güvenik kamerası görüntülerini dikkatli izleyen gasp dedektifleri, elinde bir çanta bulunan soyguncunun pazarlamacı, ilaç satış mümessili veya benzer bir işte çalışıyor olma ihtimalini değerlendirdi.
Güvenlik kamerası görüntülerinden alınan soyguncunun fotoğrafları, İzmir'deki tüm sivil ve resmi polis ekiplerine dağıtıldı. Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde araştırma yapan Güven Timleri, fotoğraftaki soyguncuya benzeyen bir kişinin civata firmasında pazarlamacı olarak çalıştığını belirledi. Polisin yaptığı teknik takip ve istihbarat çalışması sonucu, soyguncunun, civata firmasında pazarlamacılık yapan D.P. olduğu ortaya çıktı.
Evli ve 2 çocuk babası olan 40 yaşındaki D.P'nin yakalanması için polis ekipleri, Çiğli Egekent Mahallesi'ndeki evinin önünde önlem aldı. Polisler, iş yerinden çıkan D.P'yi evine giderken yakaladı.
**SOYGUNDAN EŞİNİN HABERİ OLMAMIŞ**
Gözaltına alınarak sorgulanan D.P'nin, bir süre işsiz kaldıktan sonra 6 ay önce pazarlamacı olarak çalıştığı firmada işe başladığı, işsiz kaldığı dönemde bankalardan çektiği kredi ve arkadaşlarından aldığı paralar sonucu yaklaşık 10 bin TL borçlandığı, borçlarını ödeyemeyince banka soygunu yapmaya karar verdiği öğrenildi.
Olay günü firmaya ait aracın plakalarını söküp Karşıyaka'daki bazı banka şubelerini dolaşan zanlının, Yalı Caddesi'ndeki banka şubesinde soygun yapmaya karar verdiği kaydedildi.
Zanlının, müşteri ve çalışanların azaldığı öğle tatilinde soygunu gerçekleştirdiği, olay sırasında oyuncak tabanca kullandığı ve kaçtıktan sonra araçtan söktüğü plakaları yeniden takıp çalıştığı firmaya gittiği bildirildi.
Çalınan paranın 6 bin 800 TL'sinin bulunduğu, 8 bin 200 TL'lik kısmıyla zanlının borçlarını ödediği, soygun yaptığından eşinin haberinin olmadığı öğrenildi. Zanlının poliste suç kaydının bulunmadığı ortaya çıktı.
Karşıyaka Yalı Caddesi'ndeki banka şubesine önceki gün müşteri gibi giren bir kişi, silahla tehdit ettiği görevliye göz yaşartıcı sprey sıktıktan sonra yaklaşık 15 bin TL'yi alarak kaçmıştı.
DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler