Söz savunmanın!

Futbol Federasyonu'nun milli takımlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Levent Kızıl, kulüp başkanlığı sırasında etik olmayan hiçbir iş yapmadığını söyledi.
Levent Kızıl, yaptığı yazılı açıklamada, iki gündür bazı basın yayın organlarında adının geçtiği ve kendisini ilgilendiren haberlerin yayınlandığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Haberler, haksız, mesnetsiz ve yakışıksız suçlamaları içermektedir. İki yıl süren Bursaspor kulübü başkanlığım süresince, etik ve ahlak içermeyen hiçbir işin içinde olmadım. Aksine, futbolun değerlerini düşüren çirkinliklere karşı, kamuoyunun da yakından bildiği bir mücadeleyi verdim. Geçtiğimiz sezon, Bursaspor Kulübü, benim bu mücadelemden de kaynaklandığına inandığım 1 maç seyircisiz oynama, 83 bin YTL de para cezası aldı. Bana da 1 ay hak mahrumiyeti cezası verildi. Dönemin Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Başkan Vekili ile yaptığım söz konusu konuşma, her kulüp başkanı ve yöneticisinin, kulübünün hakkını korumak için yaptığı bir sohbetten ibarettir."

Levent Kızıl, söz konusu sohbetin bugün bazı basın yayın organlarında yayınlandığını belirterek, şunları kaydetti:

"Konuşmada, herkesin anlayacağı gibi, etik olmayan, ahlaka ve fair-play anlayışına aykırı hiçbir ibare yoktur. Kaldı ki, Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu beş kişiden oluşmakta, kararlar gözlemci raporları, kulübün sunduğu deliller ve emsal olaylarda daha önce verilen cezalar göz önünde bulundurularak alınmaktadır. Eğer benim bir kulüp başkanı olarak kulübümün ve camiamın hakkını aramak için yaptığım konuşmada, spor ahlakına aykırı bir ifade varsa, sanırım dünyada ve Türkiye'de her kulüp yöneticisine suç isnat edilecek bir yol açılmış olur. Kulüp başkanlığım boyunca sürdürdüğüm onurlu, namuslu, dik duruşum dün olduğu gibi bugün de sürecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."