HABER

Sözcü gazetesine operasyon

Sözcü gazetesinin dört çalışanı hakkında 'FETÖ adına suç işlemek' suçlamasından gözaltı ve arama kararı çıkarıldığı bildirildi. Gözaltı kararı çıkarılanlar arasında gazetenin imtiyaz sahibi Burak Akbay da var.

Sözcü gazetesine operasyon

Sözcü Gazetesi sahibinin de aralarında bulunduğu gazetenin dört çalışanı hakkında gözaltı ve arama kararı çıkarıldığı bildirildi.

Anadolu Ajansı'nın (AA) haberine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu'nca yürütülen soruşturma kapsamında gazetenin imtiyaz sahibi Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Mediha Olgun, Mali İşleri Müdürü Yonca Kaleli ve muhabir Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı alındı.

AA, soruşturmanın 'FETÖ'ye (Fethullah Gülen Terör Örgütü) üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek' ve 'Cumhurbaşkanına suikast ve fiili saldırı', 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyan' suçlamalarından başlatıldığını duyurdu.

Polis ekipleri dört çalışanın adresinde arama yaptı.

İnternetten sorumlu müdür Mediha Olgun gözaltına alındı, gazetenin sahibi Akbay'ın da ülke dışında olduğu bildirildi.

Gazetenin avukatı Celal Ülgen Sözcü'nün internet sitesindeki açıklamasında "Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay'ın şu anda Sarıyer'deki evindeyim. Sabah yedi buçuktan itibaren arama ve el koyma kararı var. Güvenlik şubeden polisler evde arama yaptı. Şu anda araç aramasına geçiyorlar" dedi.

Ülgen, Akbay'ın iPad'ine el konulduğunu belirtti.

Geri Dön