Sözde PKK şehitliği yıkıldı

Bitlis Valiliği, kent merkezine bağlı Ölek köyünde inşası devam eden sözde PKK mezarlığının, mevzuat hükümlerine aykırılık teşkil ettiği gerekçesiyle yıktırıldığını bildirdi.

Sözde PKK şehitliği yıkıldı

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 28 Ağustosta bir internet sitesinde yayımlanan "Zenderlioğlu'ndan Valiliğe Sert Tepki" başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığı, bu nedenle de konuyla ilgili açıklama yapılmasına gerek görüldüğü belirtildi.

Sözde PKK mezarlığının yapımı aşamasında köy muhtarlığına, BDP İl Başkanlığına ve barışa hizmet ettiğini savunan yanlı bir sivil toplum örgütüne, faaliyetin yürürlükteki mevzuat hükümlerine aykırılık teşkil ettiği ve yapım işlerinin durdurulması gerektiği yönünde yazılı olarak tebliğde bulunulduğu kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

"Ancak uyarıya rağmen inşası devam eden faaliyet, 'Mezarlık Yerlerinin İnşası ile Cenaze Nakil ve Defin İşlemleri Hakkında Yönetmeliğe' ve mera kanununa aykırılık teşkil ettiğinden 25 Ağustos 2013'te Bitlis Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekiplerince durdurulmuş ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin güvenlik önlemleri altında yıkım işlemi gerçekleştirilmiştir."

Yıkım işlemi gerçekleştirilen yerin mezarlık alanı olmadığına vurgu yapılan açıklamada, valiliğin mevzuat hükümlerine aykırılık teşkil eden hiçbir eyleme müsamaha göstermesinin mümkün olmadığı ve konuyla ilgili gerekli yasal işlem başlatılacağı ifade edildi.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
bitliste mevzuata uygun değil ama hakkaride diyarbakırda uygun galiba...ordakileride yıksanıza...
zamanı geldigin de hakkari dekide diyarbakır daki de yıkılır
cesur yöneticiler her yerde olsa kaypak olmasa başımızdakiler gibi
TAVŞANA KAÇ TAZIYA TUT
mevzuat hikaye PKK daha büyük bir hikaye esas mesele arsaya bir patron göz dikmiş malum bir kılıf uyduracan sonra temizleyecen daha sonra patrona teslim edeceğin... burada işler böyle yürür GÜLÜM ...
Diğer Haberler