HABER

Sözün bittiği yer

Gazze'de İsrail bugün bir BM okuluna hava saldırısı düzenledi. Saldırıda 40 Filistinli öldü. Aralarında çocuklar da var.

İŞTE YÜREK BURKAN KARELER

Onlarca da yaralı var. Oysa BM'nin mülteci konumundaki Filistinliler için yaptırdığı okul sığınabilecekleri tek yerdi. Şimdi, gündeme yeni bir soru düşüyor: Neden Gazze'den en azından çocuklar tahliye edilmedi?

Filistinli hastane kaynakları, BM Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Kurumuna ait (UNRWA) okula isabet eden İsrail tank ateşinde ölenlerin sayısının 40'a çıktığını açıkladı.

İŞTE YÜREK BURKAN KARELER

Ölenlerin okula sığınanlar ve yöre sakinleri olduğu belirtildi.

Hangi savaş küçücük çocukların, bebeklerin katledilmesini haklı kılabilir ki... Gazze'de bir insanlık dramı yaşanıyor. İsrail'in yağdırdığı bombalar minicik çocukların hayatını karartıyor.

İŞTE YÜREK BURKAN KARELER

Dün Gazze hastanelerine getirilen 60 cesetten en az 13'nün çocuk olduğu, harekatta şu ana kadar ölen çocuk sayısının 100'ü aştığını bildiriliyor.

İSRAİL OKUL VURDU

Gazze'de İsrail bugün bir BM okuluna hava saldırısı düzenledi. Saldırıda 40 Filistinli öldü. Aralarında çocuklar da var. Onlarca da yaralı var. Oysa BM'nin mülteci konumundaki Filistinliler için yaptırdığı okul sığınabilecekleri tek yerdi.

İŞTE YÜREK BURKAN KARELER

İnsanlık trajedisi yaşanıyor

BM'nin Filistinli Mülteciler için kurduğu ajansın (UNRWA) Başkanı John Ging, İsrail'in önce havadan sonra da karadan vurduğu Gazze Şeridi'ndeki durumun her geçen saniye daha da kötüleştiğini söyledi.

İŞTE YÜREK BURKAN KARELER

Ging, 11. gününe giren İsrail saldırıları yüzünden Gazze Şeridi'nde "bir insanlık trajedisi" yaşandığını belirttiği açıklamasında, "Burada her an kötüleşen korkunç bir trajedi söz konusu. Yaralı insanlar yığın yığın akın ediyor. İnanılır gibi değil" ifadesini kullandı.

Gazze'deki Şifa Hastanesi'ni ziyaret ettikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Ging, "Duyduklarımdan ve gördüklerimden şoke oldum. Yaraların durumuna akınca, gözle görülür biçimde insanlıktan ne derece uzak bir noktaya ulaştığımız ortada" dedi. İnsanların şiddetten kaçarak sığındığı BM'nin idaresindeki okulun da vurulduğunu hatırlatan Ging, "Gazze'de güvenli ya da sığınılabilecek tek bir yer bile yok. Herkes korku içinde, travma geçiriyor, çünkü şiddetten kaçacak bir yer yok" diye konuştu.

İŞTE YÜREK BURKAN KARELER

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler