HABER

SP'den fındık mitingi

GİRESUN (İHA) - Saadet Partisi (SP) Genel Merkezi tarafından 12 Temmuz 2002 tarihinde Giresun'da fındık mitingi gerçekleştirileceği bildirildi.

Konu hakkında bugün basın toplantısı düzenleyen SP İl Başkanı Ali Algün, perişan durumda olan fındık üreticisinin sorunlarının yapılacak olan miting ile bir kez daha gündeme geleceğini belirtti. 8 milyon üreticinin tek geçim kaynağı olan fındığın içerisinde bulunduğu kötü durumdan kurtarılması için partilerinin büyük çaba içerisine girdiğini vurgulayan Algün, bu çalışmalar içerisinde ilk adımın miting olduğunu vurguladı. Üreticileri tek ekmek kapıları olan fındığa sahip çıkmaları konusunda uyaran Algün, 12 Temmuz 2002 Cuma günü Osman Ağa Meydanı'nda yapılacak olan "Fındık Mitingi"ne davet etti. Algün, "Eğer ekmeğinize sahip çıkmak istiyorsanız, eğer çoluk çocuğunuzun geleceğini teminat altına almak istiyorsanız, o zaman Osman Ağa Meydanı'nda buluşalım" dedi.

Giresun'da yaşanan sel felaketine de değinen Algün, CHP'li Belediye Başkanı Mehmet Işık'ın yaptığı çalışmaları takdirle karşıladıklarını ifade ederek, "Ayrı ayrı partilerden olmamıza rağmen, yaşanan sel felaketi sonrasında Belediye Başkanımız Mehmet Işık'ın gösterdiği üstün çalışma gayreti bizi gururlandırdı. Kendisine Giresunlular adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön