HABER

Spor yapmadan kilo verilir mi?

Spor yapmadan kilo verilir mi nasıl sorusunun yanıtını bilim insanları buldu. İşte spor yapmadan kilo vermenin yolu...

Spor yapmadan kilo verilir mi?

Columbia Üniversitesindeki bilim insanları spor yapmadan kilo verebileceğiniz bir teknik geliştirdiler. Daha öncedende benzer teknikler geliştiren bilim insanları, bu sefer sonuca ulaşmaya çok yakın olduklarını belirttiler. İnsanların vücudunda beyaz ve kahverengi olmak üzere 2 çeşit yağ bulunuyor. Bu yağlardan beyaz olanı enerji üretimi sırasında yakılıyor.

Kahverengi olanı ise vücudumuza ısı üretimi için depolanıyor. İnsanlar yaşamlarının ilk dönemlerinde kahverengi yağları fazlayken, ilerleyen zamanlarda beyaz yağ bağları gelişiyor.

Amerikalı bilim insanlarının geliştirdiği teknik ile kahverengi yağ dokusunu beyaza çevirmek için çalışmalarına son hız devam ediyor. Vücuda yapıştırılan bu bantın üzerindeki mikro iğneler sayesinde, yağ dokusuna etki edecek olan ilaç vücuda aktarılıyor. Yağ dokularına etki eden ilaç sayesinde kahverengi yağ dokusu beyaza çevriliyor.

KİLO VERMEDE ACISIZ VE ETKİLİ YÖNTEM

Columbia Üniversitesindeki çalışmaların başında olan Li Qiang bu teknikle kilo problemlerini acısız ve yan etkisiz olarak çözebileceklerini iddia etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Verilir. Ben iki ayda 15 kilo verdim.Zararlı yağları, şekeri ve tuzu keserseniz oluyor.
Geri Dön