SPOR

CANLI

Fenerbahçeli Van Persie ve Kjaer ifadeye çağrıldı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Fenerbahçe'nin Danimarkalı yıldızı Simon Kjaer'i olaylı Beşiktaş-Fenerbahçe maçı nedeniyle ifadeye çağırdı. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in kendisinin yanağını sıkması nedeniyle re'sen ifadeye çağırıldı. Kjaer ile birlikte Fenerbahçe'den Van Persie'nin de ifadeye çağrıldığı öğrenildi.

Fenerbahçeli Van Persie ve Kjaer ifadeye çağrıldı

Fenerbahçe'nin Danimarkalı oyuncusu Simon Kjaer, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in kendisinin yanağını sıkması nedeniyle re'sen ifadeye çağırıldı.

Savcının Kjaer'e bu hareket nedeniyle Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten şikayetçi olup olmadığını soracağı öğrenildi. Hatırlanacağı üzere Aziz Yıldırım da Yakın Doğu Üniversitesi Işık Eyigüngör'e attığı tokat sonrası re'sen ifadeye çağırılmıştı.

VAN PERSIE DE ÇAĞIRILDI

Fenerbahçeli futbolcu Robin van Persie de Simon Kjaer gibi Beşiktaş ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası'ndaki derbi maçında rakip takım taraftarlarına hareketleri gerekçesiyle ifadeye çağrıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, Fenerbahçeli futbolcu Van Persie'nin, Ziraat Türkiye Kupası'ndaki hareketleri gerekçesiyle yürütülen soruşturma kapsamında ifadesinin alınmasına karar verdi.

Savcılık bu kapsamda, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü'ne yazı yazarak, Van Persie'nin kimlik ve adres bilgilerinin tespiti, konunun kendisine açıklanmasından sonra savunmasının alınması ve delillerini sunması amacıyla savcılığa müracaatının sağlanmasını istedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
kjaer şikayetçi olmalı şenol güneş tahrik etti yaşına dua etsin kjaer yere sermedi ihtiyarı
@ozan_1991_gmvkf olayları seyretmeden yorum yapmışsın izlesen Şenol Güneş in üzerine yürüdüğünü görürsün sarı oğlanın
Şimdimi akıllarına gelmiş ligler devam ederken neden soruşturma işlemleri yapılmadı BJK korunmasından dolayı olmasın.Hani ahlak timsali Şenol du ya
@msamilx evet tüm türkiye bizi kolluyor gs ile fb çok iyi futbol oynuyor bjk çok kötü.Kollandığımız için biz şampiyon oluyoruz.Avrupada fener uefa kupasını aldı mnesela.Çünkü orda adalet var
Bunada sporda şiddet yasası uygulansın bu şiddet değil mi?
Takım
O
Av
P
Geri Dön