HABER

Sporcular konuştuklarıyla da gündemde

TORİNO (İHA) - 2006 Torino Kış Olimpiyatları'nda heyecan tüm hızıyla devam ederken, dünyaca ünlü sporcular ise mücadeleler boyunca başarılarının yanı sıra söyledikleriyle de gündeme oturuyor.

"NHL ve Avrupa'da yaklaşık binden fazla maç oynadım ve bu süre boyunca sadece 3 dişim kırıldı. Bu çok da kötü bir durum değil. Siz her zaman daha fazla dişe sahip olabilirsiniz". Finlandiya Buz Hokeyi Milli Takımı'nın forveti Teemu Selanne dişçiden korkmadığını söylemeye çalışıyor.

"Kazandığım bu altın madalyayı Olga'ya adıyorum. Ben onunla her gün konuştum, onu seviyoruz ve özlüyoruz". Rusya'nın biathlon takımının altın madalyalı yarışmacısı Albina Akhatova, kazandığı altın madalyayı doping yaptığı gerekçesiyle yarışmalardan ihraç edilen vatandaşı Olga Pyleva'ya armağan ederken.

"Bir anda 'şampiyon' diye çığlık atan insanların seslerini duydum fakat sonra ikinci olduğumu gördüm ve kendimi adeta boşlukta hissettim". Belaruslu atlayıcı Dmitri Dashinski'nin, erkekler serbest stil atlayışta gümüş madalya kazandığını öğrendikten sonraki tepkisi.

"Ben ağlamadım. Ben yalnızca sinirli olduğum zaman ağlarım. Ben sinirli değilim. Ben sadece, hayal kırıklığına uğradım". Artistik patinajda gümüş madalya kazanan ABD'li Sasha Cohen, altın madalyayı kaçırdığı için ağladığı yönündeki iddiaları yalanlıyor.

"Her yerde Fransız taraftarlar var. Onları söylediği şarkılar duyduğum zaman bazen kendimi Dünya Kupası Finalleri'ndeymişim gibi hissettim". Fransız biatlet Raphael Poiree, vatandaşlarının desteğine ilişkin izlenimlerini aktarıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön