Sri Lanka’da yeni polis şefi atandı

Sri Lanka Devlet Başkanı Maithripala Sirisena, Chandana Wickramaratne’yi yeni polis şefi olarak atadı.Sri Lanka Devlet Başkanı Maithripala Sirisena, ülkede meydana gelen kilise ve otel saldırılarının ardından Polis Şefi Yardımcısı Chandana Wickramaratne’yi Polis Şefi olarak atadığını duyurdu.Sri Lanka’nın en üst düzey polis şefi olan Polis Genel Müfettişi Pujith Jayasundara, Hristiyanların Paskalya bayramı sırasında yaşanan bombalı saldırılar nedeniyle istifasını vermişti.

Sri Lanka Devlet Başkanı Maithripala Sirisena, Chandana Wickramaratne’yi yeni polis şefi olarak atadı.
Sri Lanka Devlet Başkanı Maithripala Sirisena, ülkede meydana gelen kilise ve otel saldırılarının ardından Polis Şefi Yardımcısı Chandana Wickramaratne’yi Polis Şefi olarak atadığını duyurdu.
Sri Lanka’nın en üst düzey polis şefi olan Polis Genel Müfettişi Pujith Jayasundara, Hristiyanların Paskalya bayramı sırasında yaşanan bombalı saldırılar nedeniyle istifasını vermişti. Devlet Başkanı Maithripala Sirisena önceden uyarılmalarına rağmen saldırıları önlemek için adım atmadıklarını iddia ettiği Savunma Sekreteri ve Emniyet Genel Müfettişi’nin istifalarını istemişti. Geçen Perşembe günü de Savunma Sekreteri Hemasri Fernando istifasını vermişti.