HABER

S&T Yunanistan'dan çekildi, Türkiye'ye geldi

İSTANBUL (İHA) - Orta ve Doğu Avrupa'nın güçlü bilişim firmalarından S&T, Yunanistan'daki faaliyetlerine son verip Türkiye pazarına yatırım yaptı. T-Systems Türkiye operasyonunu satın alan S&T, Türkiye'deki kurumların bilgi teknolojisi ihtiyaçlarına tek noktadan çözüm sağlamayı ve özellikle SAP uygulamaları alanındaki faaliyetlerini artırmayı hedefliyor.

Orta ve Doğu Avrupa'nın lider bilgi teknolojileri (BT) firması S&T, Yunanistan'daki faaliyetlerini durdurup Türkiye pazarına yöneldi. T-Systems Türkiye operasyonunu satın alan S&T, Türkiye'deki kurumların bilgi teknolojisi ihtiyaçlarına tek noktadan çözüm sağlamayı ve özellikle SAP uygulamaları alanındaki faaliyetlerini artırmayı hedefliyor. S&T, Türkiye'de ağırlıklı olarak, telekomünikasyon, üretim, finansal hizmetler ve kamu hizmetlerine odaklanacak; global deneyimini ve bilgi birikimini Türkiye pazarına taşıyacak.

S&T'nin Türkiye'ye yönelik planlarını müşterileriyle paylaşmak üzere İstanbul'a gelen S&T CEO'su Christian Rosner, Türkiye pazarının önemli bir potansiyel taşıdığını ve bu pazara girmekten memnun olduklarını söyledi. S&T'nin gelişen Orta ve Doğu Avrupa'da büyümekte olan bilgi teknolojisi pazarına paralel olarak büyüdüğünü kaydeden Rosner, Türkiye'de 2002 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini, T-Systems Türkiye'nin satın alınması sayesinde daha güçlü bir ürün ve hizmet yapısıyla müşterilerinin yanında olacaklarını, gelecekte farklı sektörlere yönelik büyüme planlarını yaşama geçirebileceklerini ifade etti.
S&T Türkiye Genel Müdürü Mehmet Bilginsoy ise, T-Systems Türkiye'nin satın alınmasının esas amacını, Yönetilen Hizmetler ve Kurumsal Çözümler alanlarındaki çalışmaları artırmak, ayrıca Türkiye'deki SAP faaliyetlerini genişletmek olarak açıkladı. Bilginsoy, "S&T, bu satın almayla, bölgemizde gittikçe büyüyen BT pazarındaki varlığını güçlendirmeyi ve özellikle SAP uygulamalarında ülkenin önde gelen firmaları arasında yer almayı hedefliyor. S&T olarak, entegre ettiğimiz uygulama ve ürünlerin yanı sıra bunların devamlılığına yönelik hizmetler de sağlıyoruz. Bundan sonraki projelerimizde T-Systems Türkiye'nin de katılımıyla pazara daha farklı çözüm ve hizmetler sunacağız. Yeni S&T, daha güçlü ve aktif olacak. İş uygulamaları konusundaki bilgilerimizi paylaşarak tek noktadan çözüm sunan bir sistem entegratörü sıfatıyla hizmet vermeye devam edeceğiz" dedi.

SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker de, S&T'nin SAP açısından önemli bir iş ortağı olduğunu, S&T ve SAP vizyonlarının pek çok noktada kesiştiğini, her iki şirketin de Türkiye pazarına yönelik ortak hedefleri bulunduğunu belirtti. Yeker, "S&T, bir sistem entegratörü olarak bizim için önem taşıyor; çünkü her tür bilişim ihtiyacınızı bu tip şirketlerden sağlamanız mümkün. Kurumsal kaynak planlaması pazarındaki müşterilerin genel isteği de tüm hizmetleri tek bir merkezden alabilmek. Öte yandan S&T, büyük ve tecrübeli bir ekiple Türkiye pazarına girdi. Bu durum, yakın gelecekte büyük küçük pek çok yabancı iş ortağının Türkiye'ye gireceğinin bir işareti sayılabilir. Bunda, hiç kuşkusuz Türkiye pazarındaki büyümenin etkisi büyük. S&T'nin, Türkiye pazarına çok büyük artılar getireceğine ve önümüzdeki yıllarda S&T gibi firmaların Türkiye'ye yatırım yapacağına inanıyoruz" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön