HABER

Stoddart Champ Car da kendi takımını kurdu

Paul Stoddart, 2007'de Champ Car Dünya Serisi'nde takım sahibi olduğunu doğruladı. Takımını Red Bull'a geçen sene satmadan önce 2001'den 2005'e kadar Minardi F1'in sahibi olan Stoddart, Minardi Team USA isimli bir takım kurmak için CTE Racing-HVM hisselerinin önemli bir bölümünü almıştı. Takım pilotları henüz açıklanmazken, Keith Wiggins daha önce yaptığı açıklamada, takımın kurulması halinde, gelecek yıl üç veya muhtemelen dört araçla yarışacaklarını bildirmişti.

Minardi'nin satışından sonra motor yarışlarından bir yıl uzak kaldığını ifade eden Stoddart, "Bu süre zarfında, önümüzdeki seçenekleri düşünerek, gelecekte motorsporlarının içinde nasıl yer alabileceğimizi inceleme imkanımız oldu" dedi.

Stoddart, "Uzun süren incelemelerin ardından, rekabet, uygun maliyet ve göreceli olarak yüksek 'oyun sahası'nın karışımı olan Champ Car'da karar kıldık" dedi.

Pacific F1 takımının sahibi Wiggins ise kararı memnuniyetle karşıladığını belirterek, "Şirketimiz için heyecan verici bir ilerleme. HVM'de oluşturduğumuz öğelerin tümünü bir araya getiriyor. CTE programıyla ilerlemeye devam etmemizi sağlarken, Minardi'nin getirdiği tecrübe ve kaynaklardan da faydalanacağız" diye konuştu.

Stoddart ile arasındaki ilişkinin "çok iyi" olduğunu ifade eden Wiggins, istikrarlı uzun dönemli bir gelecek beklediklerini ifade etti.

Champ Car Dünya Serisi Başkanı Steve Johnson da, "Paul Stoddart gibi geçmişiyle kendini kanıtlamış bir patronun dahil olması seriyi güçlendirecektir" dedi.

TurkiyeF1.Com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön