'Şu an için kazanmak imkansız'

Robert Kubica, BMW Sauber'in 2008 için belirlediği ilk Grand Prix'sini kazanma hedefine ulaşmanın "imkansız" olduğunu söyledi. BMW Sauber'in, Ferrari ve McLaren'ı geride bırakma hedefinin bir kenara konulmasını belirterek, üçüncü pozisyonunu bile tehlikede olduğunu ifade etti.

Kubica, "Yarış kazanmak için en hızlı araca sahip olmak zorundayız. Şu an için bu noktada değiliz. Fakat bunun için çalışıyoruz. Bu hedefi başarıp başaramayacağımızı göreceğiz" dedi.

İspanyol El Mundo gazetesine demeç veren Kubica, BMW Sauber'in bu sezonki hedefinin gerçekçi olupolmadığı sorusuna, "Şu an için yarış kazanmak imkansız. Fakat Formula 1'de herşey çok çabuk değişebiliyor" cevabını verdi.

İddialı bir hedeflerinin olduğunu belirten Polonyalı pilot, "Hedef her sezon daha da iyiye gitmek. Geçen yıl üçüncüydük. Dolayısıyla çıtayı yükseltiyoruz" dedi.

Kubica, "Geçtiğimiz yıl elde ettiğimiz başarısının bir rastlantı olmadığını, aracın nasıl hızlı hale getirileceğini bildiğimizi göstermemiz lazım" dedi.

BMW'nin 2008'de çıtayı yükseltmesinin üzerinde fazladan bir baskı oluşturmadığını ifade eden Kubica, "Benim tek amacım mümkün olduğunca hızlı gitmek ve aracın kapasitesini tümüyle değerlendirmek, bu altıncı olmak da olabilir, yarış kazanmak da... Yapabileceğim herşeyi yaptığımdan emin olmam gerek. Ondan sonra hangi noktada olduğumuzu görürüz" diye konuştu.

Kubica, "Her pilot kazanmak ister. Fakat bunun bu yıl veya gelecek yıl yahut hiçbir zaman olamayabileceğini biliyorum. Umarım olur fakat olmazsa da hayat bu" dedi.

TurkiyeF1.Com