HABER

"Su sayaçlarınızı soğuğa karşı koruyun"

"Su sayaçlarınızı soğuğa karşı koruyun"

ANKARA (İHA) - Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), havaların aniden soğumaya başladığı bu günlerde su sayaçlarının zarar görmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

ASKİ'den yapılan yazılı açıklamada, düşen sıcaklığın su sayaçlarının donarak hasar görmesine neden olacağı belirtilerek, donan sayaçlara sıcak su veya ateşle müdahale edilmemesi gerektiği kaydedildi. Su sayaçlarının bulunduğu yerin hava cereyanına karşı korunması amacıyla açık bölümlerin kapatılmasını, kırık camların yenilenmesini öneren açıklamada, "Sayaçlar ve açıkta kalan su boruları, izocam, cam yünü, bez parçası, talaş, boru kılıfı gibi maddelerle kaplanmalıdır. Sayaç yeri temiz, aydınlık ve rüzgar almayacak şekilde düzenlenmelidir" denildi.

Donan sayaçlara ateş veya sıcak su ile müdahale edilmemesi gerektiğini vurgulayan açıklamada, bu durumda sayaçların bir daha kullanılamaz hale geldiğine dikkat çekildi. ASKİ, abonelerden, sayacın donması veya patlaması sonucu sayaçtan su akması durumunda derhal vananın kapatılarak, ASKİ Genel Müdürlüğü'nün 3067411- 306 7414- 3067412 numaralı telefonlarına başvurmalarını istedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön