HABER

Suçlanan doktor kendini savundu

Operasyonun ardından uyandırılamayan 5 yaşındaki çocukla ilgili suçlamaların hedefi olan doktor kendini savundu

MERSİN (İHA) - Mersin'de, diş tedavisi için gittiği hastanede anestezi uygulaması sonrası yapılan operasyonun ardından uyandırılamayan 5 yaşındaki çocukla ilgili suçlamaların hedefi olan doktor kendini savundu.

Anestezi uzmanı F.Z., görev yaptığı hastanede engelli çocukların da tedavisini yaptıklarını belirterek, "Oğuzhan da otizm tedavisi görmüş bir çocuk olduğu için, diş tedavisi anestezi uygulanarak yapıldı. Anestezide önceden öngörülemeyen sorunlar oluşabiliyor. Burada da çok ender görülen (150 binde 1) bir durum oluştu. Böyle bir durumla ilk kez karşılaştık. Ancak gerekli tüm müdahaleler o sırada hastanemizde yapıldı. İddia edildiği gibi çocuk oksijensiz kalmadı çünkü bilinçli anestezi uygulandı. Çocuk zaten kendi solunumunu yapıyordu, solunumu hiç kaybolmadı. Biz kasılmalar üzerinde durduk. Ve hemen bir özel hastaneye sevk ettik" dedi.

Çocuğun daha sonra MEÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne götürüldüğünü ifade eden F.Z., Oğuhan'ın durumunu burada da takip ettiklerini dile getirerek, "Oradaki doktorlardan aldığım bilgiye göre, durumu iyiye gidiyor. Yakında uyandırılacağını söylediler. Sürekli olarak görüşüyoruz ve durumu hakkında bilgi alıyoruz. İddia edildiği gibi bir ihmal söz konusu değil. Ümit ediyoruz ki, Oğuzhan uyandığında eski sağlığına kavuşacak" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön