HABER

Sudan onlarca öğrenci zehirlendi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir ilkokulda yaklaşık 50 öğrenci, karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle hastanelere kaldırıldı.

Sudan onlarca öğrenci zehirlendi

İlçede Manavgat Irmağı'nın batı yakasındaki ilk ve orta dereceli okullar bir gün eğitime ara verdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörlüğü, "Vatandaşlarımızın ikinci bir duyuruya kadar şebekeden su içmemesi önemle rica olunur" açıklamasını yaptı.

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki bir ilköğretim okulunda yaklaşık 50 öğrenci, karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle hastanelere kaldırıldı.

Manavgat Küçük Hasan İlköğretim Okulunda yaklaşık 50 öğrencide, şebeke suyunu içmelerinin ardından karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetleri görülmeye başlandı. Çocuklar ambulanslarla Manavgat'taki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin içme suyundan etkilenerek hastaneye sevk edildiklerini ve Manavgat Irmağı'nın batı yakasındaki ilk ve orta dereceli okulların bir günlüğüne eğitime ara verdiğini belirtti.

'SU İÇMEYİN' UYARISI YAPILDI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamada da ilçeye içme suyu temin eden Şelale pompalarında meydana gelen teknik bir arıza sonucu şebekeye yüksek miktarda klor karıştığı bildirildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Vatandaşlarımızın ikinci bir duyuruya kadar şebekeden su içmemesi önemle rica olunur. Şehrimizin içme suyuna yüksek miktarda klor karışan mahalleler şu şekildedir: Aşağı Hisar, Eski Hisar, Yukarı Hisar, Aydınevler, Bahçelievler, Mimar Sinan, Kasaplar, Kavaklı, Milli Egemenlik, Çağlayan ve Hatıplar mahalleridir. Bu mahallerimizde arıza giderilinceye kadar içme suyu kullanılmaması önemle rica olunur. Arıza giderilince kamuoyunu tekrar bilgilendireceğiz. Diğer mahallerimizde su kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur."

_

Sivas’ta da 18 öğrenci gıdadan zehirlendi_

Doğubeyazıt'ta bir öğrencinin okulda dağıtılan sandviç yüzünden hayatını kaybettiği iddiasının ardından bugün iki ilden daha zehirlenme vakası geldi. Manavgat'ta su nedeniyle onlarca öğrenci hastaneye kaldırılırken son olay Sivas'ta oldu. Sivas'ta 18 öğrencinin gıdadan dolayı zehirlendiği ve hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Sivas'ta özel bir ilkokulda 18 öğrenci, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

Şeyh Şamil Mahallesi’nde faaliyet gösteren özel bir okulda eğitim gören öğrenciler iddiaya göre okul kantininden aldıkları çikolatadan yedikten sonra mide bulantısı ve kusma şikayetleri başladı. Diğer öğrenciler durumu öğretmenlerine bildirince okula 112 acil servis ekipleri sevk edildi.

Farklı sınıflarda eğitim gören 18 çocuktan 11’i gıda zehirlenmesi şüphesiyleCumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, 7 öğrenci ise Sivas Numune Hastanesi acil servisine kaldırıldı. 18 öğrencinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olayı duyan bazı veliler de hastanede tedavi gören çocuklarının yanına geldi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler