HABER

Sudenaz'ın MR'ı önümüzdeki hafta çekilecek

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesinde Asflksi hastalığı olan 3 aylık Sudenaz Bebeğin tüm vücut MR’ı önümüzdeki hafta çekilecek.

Sağlık Bakanlığı, Tekirdağ’ın Çorlu İlçesinde Asflksi hastalığı olan 3 aylık Sudenaz Bebeğe tüm vücut MR için İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde 24 Ekim 2013 tarihine randevu verildiği haberleri hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

Sağlıkta Dönüşüm Programı ile Türkiye’de sağlık hizmetlerinin sunumunda gelinen noktada Sağlık Bakanlığı olarak bu tür aksaklıkların ve gecikmelerin kabul edilemez olduğu vurgulanan açıklamada, “Nitekim bir üniversite hastanesinde Sudenaz bebeğe MR için bu kadar uzun süreli bir randevu verilmesi haberleri Sağlık Bakanının talimatıyla incelenmiş ve gereği yapılmıştır. Bu çerçevede, Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr.İrfan Şencan, Sudenaz’ın ailesine ulaşarak sorunun Bakanlık tarafından çözüleceğini bildirmiştir. Sudenaz bebeğin tedavisine Bakanlığa bağlı bir hastanede devam edilecek, MR ise önümüzdeki hafta başında çekilecektir” ifadeleri kullanıldı.

Vatandaşların bu ve benzeri durumlarda telaşa kapılmamalarını ve müsterih olmalarının beklendiği kaydedilen açıklamada, herhangi bir problem durumunda Bakanlığın 24 saat açık olan “ALO 184” İletişim Hattını aramalarının çözüm için yeterli olacağı kaydedildi.(ANKA)

Geri Dön