HABER

Suikasta El Kaide yalanlaması

Pakistan hükümeti tarafından, Benazir Butto suikasti ile suçlanan El Kaide liderlerinden Beytullah Mehsud, olayla herhangi bir ilgisinin bulunmadığını açıkladı.

Mehsud'un sözcüsü Mevlana Ömer telefonla yaptığı açıklamada, "Beytullah Mehsud'un bu saldırıyla bir ilgisi yoktur. Bu tümüyle Pakistan hükümetinin, ordu ve istihbarat ajanslarının bir komplosudur" dedi.

İŞTE BUTTO'NUN VURULMA ANI

SALDIRININ DEHŞET FOTOĞRAFLARI

Pakistan'ın, yer yer aşiret güçlerinin kontrolünde bulunan Veziristan bölgesinden aradığını söyleyen Sözcü Ömer, "Bir kadına saldırmak aşiret gelenek ve göreneklerine aykırıdır" diye konuştu.

Pakistan hükümeti tarafından, Butto'nun ölümünün ardından Mehsud ile bir militan arasında Butto suikastine dair geçtiği iddia edilen konuşmanın "düzmece" olduğunu belirten Ömer ayrıca, Mehsud'un Butto'nun ölümünden üzüntü duyduğunu belirtti.

İŞTE BUTTO'NUN VURULMA ANI

SALDIRININ DEHŞET FOTOĞRAFLARI

Bu arada suikastte bazı muammaların bulunduğunu belirten Mevlana Ömer, militanların güvenlik kordonunu yararak Butto'nun yakınına kadar sızabilmesinin "imkansız" olduğunu ileri sürdü. Sözcü Ömer, "Benazir, sadece Pakistan'ın değil, şöhret sahibi uluslararası bir liderdi. Ölümünden duyduğumuz şok ve derin acıyı ifade ediyoruz" dedi.

İŞTE BUTTO'NUN VURULMA ANISALDIRININ DEHŞET FOTOĞRAFLARI

İşleri Bakanlığı Sözcüsü Cavid İkbal Çima, ellerinde suikastın arkasında El Kaide lideri Beytullah Mahsud'un olduğunu gösteren istihbarat mesajları bulunduğunu, Mahsud'un suikast nedeniyle yandaşlarını kutladığını söylemişti.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön