Süleyman Soylu'dan canlı yayında CHP ve HDP'ye sert tepki: HDP gibi bir siyasi parti yok

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında 24 Haziran seçimlerinde HDP'nin CHP oylarıyla barajı aştığını söyledi ve 'CHP, HDP gibi bir partiyi meclise taşıdı. HDP gibi bir siyasi parti yok, PKK var' sözleriyle tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar;

1987'de, ki 1980 darbesinde CHP kapatılmıştı, yıl 1991 de SHP HEP ile işbirliği yaptı %20 oy aldı, SHP 1994'te CHP ile birleşmek durumunda kaldı. Bugün CHP'lileri uyardım, partinize sahip çıkın dedim, partinize değil de HDP'ye bir oy diye bir anlayış ortaya koyuyorsunuz dedim seçim meydanlarında.

'HDP GİBİ BİR SİYASİ PARTİ YOK, PKK VAR'

Soylu, CHP'siz Demirtaş'ın oyları ile HDP'nin, CHP ile birlikte oylarının, Demirtaş'ın üstüne çıktığına dikkat çekti ve "CHP, HDP gibi bir partiyi meclise taşıdı. HDP gibi bir siyasi örgüt yok, PKK var" dedi.

CHP lideri sürekli istifamı istiyor. Şimdi bakın, Türkiye terörle mücadele ediyor. Ama terörle mücadelenin en önemli meselesi toplumsal destektir. Toplumsal destek var. Terör örgütüne herhangi bir desteği özellikle kendi sınırlarımız içinde yapmamalıyız. Terörle mücadeleyi eksiksiz götürmek zorundasınız.

Okuyucu Yorumları 21 yorum
bu adam şizofren chp nasıl meclise taşıyormuş kürtlerin hepsi hdp ye verdi bu mantığa göre bütün kürtler terörist.(soylunun mantığı)
"Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan başka bir halta yaramıyorsun sayın Soysuz!
@asker257 Sayın hitabını dahi haketmeyen bir çocuk O.
bu söylemlerle asıl halkı ayrıştıran , bölmeye çalışan siz değil değil misiniz ? Terörist mantığından ne farkınız var şu an Allah aşkına. İstesek de istemesek o %12 lik kısım halkın bir parçası .
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler