HABER

Sultançiftliği'nde akıl almaz gasp

İSTANBUL (İHA) - Gaziosmanpaşa'da bir ecza deposuna ait araca arkadan çarpan şahıslar, araçtaki içi para dolu çantayı alarak kayıplara karıştı. Polis, kaza yaptıkları aracı olay yerinde bırakarak lüks bir ciple kaçan şahısların peşine düştü.

Edinilen bilgiye göre, ES Ecza Deposu'nda mutemetlik yapan Halit Nalbant (28), ecza deposuna ait yüklü miktarda parayı bankaya yatırmak üzere 34 BH 7011 plakalı otomobille yola çıktı. Bu sırada, 34 DKU 88 plakalı araç, Sultançiftliği eski Edirne asfaltı üzerinde seyir halinde bulunan Halit Nalbant'ın kullandığı otomobile arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle Nalbant'ın şoka girmesinden yararlanan kimliği belirsiz 3 kişi, otomobildeki çantayı aldı. Şahıslar, içerisinde 159 bin YTL ve 3 bin dolar ile yaklaşık 1 milyon YTL değerinde çek ve senedin bulunduğu çantayı alarak olay yerinde kendilerini bekleyen 34 YLZ 62 sahte plakalı lüks ciple kaçtı.

Olay yerine gelen polisin yaptığı incelemede, şahısların kaçtığı cipin sahte plakalı olduğu tespit edildi. Olayın ardından kapkaça karışan sahte plakalı lüks cip İstanbul genelinde aranmaya başlandı. Olay yerine gelen Es Ecza Deposu İstanbul Bölge Direktörü Münir Sancar, "Büyük ihtimalle şahıslar arkadaşımızı takip etmişler. Buraya geldiklerinde arkadan araçla çarptıktan sonra otomobilin içerisindeki 159 bin YTL ve 3 bin dolar ile yaklaşık 1 milyon YTL değerinde çek ve senedin bulunduğu çantayı alarak kaçmışlar. Arkadaşımız karakolda ifade veriyor. Bu paralar bankaya yatırılacaktı" diye konuştu. Cipin gerçek sahibi Ercan Öztürk ise, "Bizim aracımızın plakasından bastırıp 2 hafta önce de Kıraç Belediyesi'nde başka bir olaya karışmışlar. Polis arkadaşlar bizi tanıyor. Bizim olayla hiçbir ilgimiz yok" dedi.
Polis, kaza yaptıkları aracı olay yerinde bırakarak kaçan şahısların peşine düştü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön