HABER

Sultan'dan parayı aldı, borcunu ödemedi

İSTANBUL (İHA) - Sinema sanatçısı Türkan Şoray'dan sonra bu kez Rüçhan Adlı'nın torunu Gökhan Adlı ile üvey anne ve kardeşinin arasına kara kedi girdi. Üvey anne Nalan Adlı ile oğlu Volkan Adlı, Türkan Şoray'a satılan villadan düşen payı kendilerine ödemediği gerekçesiyle Gökhan Adlı aleyhine icra takibi başlattı.

İstanbul 4. Asli Ticaret Mahkemesi'nde açılan davanın dilekçesinde, Yıldıray Şevket Adlı'nın 3 Aralık 1999'da öldüğü, Şişli Adlı İş Hanı'nda bulunan Adlı Motorlu Araçlar Ticaret ve Sanayi Şirketi'ni, Gökhan ve Faruk Adlı kardeşler ile üvey anne Nalan Adlı ve oğlu Mustafa Volkan Adlı'ya yüzde 49 hisseyle bıraktığı belirtiliyor. Dilekçede ayrıca, tarafların 9 Şubat 2001 tarihinde aralarında imzaladıkları bir protokolle, üvey anne ve oğlunun şirket hisseleri karşılığında 120 bin dolara Gökhan ve Faruk Adlı ile anlaştıkları ifade ediliyor. Gökhan Adlı'nın payına düşen 60 bin doları, Türkan Şoray ile davalı olduğu villanın satışı tamamlanınca vereceğini taahüt ettiği, fakat satışın gerçekleşmesi ve paranın ödenmesine rağmen Gökhan Adlı'nın bu parayı üvey annesi ve kardeşine vermediği ifade ediliyor.

Beyoğlu 30. Noter kanalı ile kendisine ihtar çekilen Gökhan Adlı, yine ödemeyi gerçekleştirmeyince, Şişli 1. İcra kanalı ile hakkında ilamsız icra takibi başlatıldı. Gökhan Adlı'nın buna itiraz etmesi üzerine, itirazın iptal davası açan üvey anne ile kardeşin talebini yerinde bulan mahkeme, Gökhan Adlı için icra takibinin devamına karar verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön