HABER

Sultangazi'de gerilim dinmiyor: Bir anda yüzlerce kişi toplandı... Linç girişimi

Sultangazi'de dün akşam öldürülen gencin cenazesinde vatandaşlar Afgan uyruklu bir şahsa linç girişiminde bulundu. Çevik kuvvet polisinin TOMA ve zırhlı araçlarla önlem aldığı cenazeye haberciler alınmazken, Akşemsettin Camii'nde cenaze hazırlıkları devam ettiği sırada bir grup genç sokakta yürüyen ve Afganistanlı olduğu belirtilen kişiye sopalarla saldırdı. Öte yandan İstanbul'daki olayın bir benzeri de Mersin'de yaşandı ve Hanifi Hisak, gürültü yüzünden tartıştığı Suriyelilerce öldürüldü.

Sultangazi İsmetpaşa Mahallesinde Afgan ve Suriye uyruklu kişilerle mahalle sakinleri arasında başlayan ve Ramazan Şahin adlı bir Türk gencinin bıçaklanarak ölümüyle sonuçlanan olayların ardından bugünkü cenazede de gerginlik yaşandı.

Çevik kuvvet polisin TOMA ve zırhlı araçlarla önlem aldığı cenazeye haberciler alınmadı. Akşemsettin Camii'nde cenaze hazırlıkları sürerken bir grup genç sokakta yürüyen ve Afganistanlı olduğu belirtilen kişiye sopalarla saldırdı.

Vatandaşları sakinleştirmeye çalışan polis ekipleri araya girerek Afgan uyruklu şahsı kurtarırken arbede giderek büyüdü. Kalabalığı dağıtmak isteyen polis ekipleri yer yer boya kapsül kullandı. Bu sırada kalabalık arasında bazı vatandaşlarda diğerlerini sakinleştirmeye çalıştı. Polisin araya girmesiyle gerginlik sona erdi.

Kalabalık bu kez tepkisini basın mensuplarına yönlendirdi. Bölgedeki gerilim sürüyor.

MERSİN'DE GÜRÜLTÜ CİNAYETİ! FAİLLER SURİYELİ...

İstanbul’daki olayın sıcaklığı geçmeden benzer bir haber de Mersin’den geldi. Ülkelerinde yaşanan savaş ortamından kaçarak Mersin'e gelen Suriyeliler, ‘Gürültü yapmayın, uyuyacağım' uyarısında bulunan 1 çocuk babası 24 yaşındaki Hanifi Hisak'ı, bıçaklayarak ölümüne neden oldu. Olaydan sonra büyük gerginlik yaşanırken, Suriyeli Aile'den 5 kişi gözaltına alındı. Polisin, bölgede yoğun önlemi devam ederken, cinayete neden olan Suriyeli gencin yakalanması için çalışmalar sürüyor. (Ajanslar)

Geri Dön