HABER

Sunter: "Rövanş farklı olacak"

Basketbol ULEB Cup A Grubu üçüncü maçında İspanya'nın DKV Joventut Badalona takımına 102-83 mağlup olarak ilk yenilgisini alan Türk Telekom'da antrenör Ercüment Sunter, Ankara'da oynanacak rövanşın farklı olacağını söyledi.

Karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sunter, karşılaşmanın çok sert geçtiğini belirterek, "Rakibimiz çok sert oynayan bir ekip. Sert oynayacaklarını biliyorduk ama bu kadarını beklemiyorduk. Bunun olmasında Türkiye ve İspanya ligi arasındaki kalite farkı da var. İspanya ligi, Türkiye'ye oranla çok sert ve NBA ile kıyaslanabilecek niteliklere sahip. Bizim ligimizin de bu sertliklere uygun olması gerek. Rakiplerimiz çok kaliteli kadrolar kuruyor. Rakibimiz kısa bir süre önce 7. transferini yaptı. Biz ise 3 uzun oyuncuyla mücadele ediyoruz. Bu nedenle en azından bir uzun oyuncuya daha ihtiyacımız var. Rakibimiz, bize karşı çok iyi oynadı ve hakkettiği bir galibiyet aldı. Ancak Ankara'daki maç daha farklı olacak. Ankara'da kazanmak için daha fazla gayret ve mücadele göstereceğiz" dedi.

Sunter, Pınar Karşıyakalı oyuncu Hosley ile ilgilendikleri ve bu konuyla ilgili son kararı yönetimin vereceğini ifade ederek, bu oyuncu olmazsa başka bir oyuncuda transfer edebileceklerini sözlerine ekledi.

Türk Telekom Basketbol Şubesi Sorumlusu Ersin Eroğlu ise, ULEB Cup'un en zorlu grubunda mücadele ettiklerine dikkat çekerek. "Rakibimiz, Euroleague ayarında bir kadroya sahip. Kadrolarında çok önemli oyuncular var. Biz, istediğimizi yapamadık. Onlar ise sert oynayarak ve iyi baskı yaparak, istedikleri sonucu aldılar. Bizim önemli hedeflerimiz var. Kupada hedefimiz Torino'da düzenlenecek Final-8'e kalmak. Türk Telekom yönetimi olarak, ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın" diye konuştu.

Geri Dön