HABER

Süper kahramanlar Sobee'ye konuk olacak

Marvel lisanslı ürünler, oyunlar, animasyonlar ve çocuklara yönelik web sitesinin Türk Telekom tarafından kullanımına yönelik işbirliğine girdi.

Süper kahramanlar Sobee'ye konuk olacak

İSTANBUL (İHA) - Türk Telekom, Marvel Characters B.V. ve Paimotion Entertainment şirketleri Marvel lisanslı ürünler, oyunlar, animasyonlar ve çocuklara yönelik web sitesinin Türk Telekom tarafından kullanımına yönelik işbirliğine girdi.

Yapılan açıklamaya göre işbirliği kapsamında Türk Telekom grup şirketlerinden Sobee, Marvel'in Spider-Man, Iron Man, Hulk gibi süper kahramanlarını kullanarak oyun ve animasyon geliştirme ve yayınlama hakkına sahip oluyor. Sobee, Marvel Characters B.V. ve Marvel'in lisans haklarına sahip olan yetkili şirket Paimotion Entertainment Inc. kısa metrajlı animasyon filmler, çevrimiçi oyunlar, bilgisayar oyunları, mobil uygulamalar, bazı ticari haklar ve çocuklara yönelik hazırlanmış bir internet sitesini kapsayan, küresel çapta, özgün ve kapsamlı bir lisans anlaşması yaptı. Anlaşma kapsamında, Marvel tarafından geliştirilen süper kahraman karakterleri, Türkiye için uyarlanacak ve Türkçeye tercüme edilebilecekler. Anlaşma kapsamında olan ürünler, Marvel'e ait kısa metrajlı animasyon filmleri, internet ve cep telefonları üzerinden ulaşılabilecek TV dizileri ve oyunları içeriyor. Aynı zamanda Türk Telekom, mağaza ve web sitelerinde Marvel ürünlerinin satılabileceği mini mağazalar açabilecek.

İşbirliği çerçevesinde Sobee, Marvel'in çocuklara yönelik internet sitesini Türkçeye çevirecek ve Marvel'in en popüler kahramanlarını kullanarak animasyon geliştirme ve yayınlama hakkına sahip olacak. Buna ek olarak, Sobee Marvel karakterlerini kullanarak yeni flaş oyunlar geliştirebilecek. Ayrıca, Marvel süper kahramanları, Sobee ve şirketin genel müdürü Mevlüt Dinç tarafından geliştirilen "I Can Football" ve "Süper Can Oyun" gibi oyunlar içerisinde kullanılabilinecek.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, Marvel ile yapılan bu işbirliğinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, "Bu işbirliği ile grup şirketlerimizden Sobee kanalıyla online oyun piyasasında Türkiye'nin geldiği noktayı daha da ileriye taşımış olacağız" dedi. Sobee'nin ödüllü CEO'su ve daha önce sözü geçen oyunların yaratıcısı Mevlüt Dinç ise, "Sobee, dünyanın ilk 11'e karşı 11 kişilik takımlardan oluşan ve en hızlı çevrimiçi futbol oyunu olan 'I Can Football' ve Türkiye'nin ilk süper kahramanı niteliğindeki 'Süper Can' oyunlarının yayınlanacağı haberini henüz açıklamıştı. Bu çığır açıcı haberlerden hemen sonra Marvel ile böyle bir işbirliğine gidiyor olmaktan büyük memnuniyet ve heyecan duyuyoruz. Birlikte kısa metrajlı animasyon filmleri ve oyunlar tasarlayıp, geliştirebileceğiz ve Marvel'in en popüler web sayfalarını Türkçeye çevirme şansımız olacak. Marvel'in efsanevi süper kahramanlarını, Türk Telekom'un sevimli maskotu Can ile eşleştirerek, Türk tüketicisi için özel hazırlanmış ve Türk kültürünü vurgulayan benzersiz ürün ve projeler sunacağız" diye konuştu.

Marvel Entertainment şirketi Tüketici Ürünleri Evrensel Başkanı Simon Philips de, bu anlaşmaların dünya çapında yayılma ve küresel düzeyde Marvel markasının potansiyelini maksimize etme stratejilerinin önemli bir parçası olduğunu bildirdi. Philips, "Türkiye'nin önde gelen telekom ve oyun şirketleri ile çalıştığımız için heyecan duyuyoruz ve bu ürünleri Türk tüketicisine tanıtmak için sabırsızlanıyoruz" şeklinde konuştu.

Geri Dön