HABER

Şüpheli çantaya şaşırtan müdahale

Kayseri'de şüpheli çanta ihbarına gelen bomba imha ekiplerinin, önlem almadan çantayı açarak kontrol etmesi şaşkınlığa neden oldu.

KAYSERİ (İHA) - Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı Alparslan Mahallesi'nde vatandaşlar, 155 Polis İmdat'a şüpheli bir çanta bulunduğunu ihbar etti. Çantanın bulunduğu yere ilk olarak gelen karakol ekibi, çevrede gerekli güvenlik önlemlerini aldı. Vatandaşların giriş ve çıkışlarını kontrol altına alan polis ekipleri, bomba imha ekiplerinin olay yerine gelmesini bekledi.

İhbardan kısa bir süre sonra olay yerine gelen bomba imha ekipleri, çelik yelek giymeden çantayı kontrol etti. Çantanın içini açan ve herhangi bir durum olmadığını söyleyen bomba imha ekipleri, şüpheli çanta ile birlikte olay yerinden ayrıldı.

Bomba imha ekiplerinin çantaya yaklaşırken çelik yelek giymemeleri ve herhangi bir önlem almamaları çevredeki vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla izlendi.

Öte yandan Kayseri'de gün içerisinde 2 ayrı şüpheli paket ihbarı, polis ekiplerini harekete geçirdi. İhbarın geldiği mahallelerin trafik akışını kesen ekipler, şüpheli paketler üzerine yaptıkları incelemede olumsuz bir durumla karşılaşılmadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön