Surface satışları ne durumda?

Microsoft, Surface tabletleri ile beklediği ilgiyi görebilmiş değil ancak satış rakamları hiç de yabana atılacak düzeyde değil.

Surface satışları ne durumda?

Surface serisi tabletler ile iPad’e ve Android’li üst düze tablet bilgisayarlara rakip olmayı hedefleyen Microsoft, özellikle ABD’de önemli satış rakamlarına ulaştı. Windows 8 RT tabanlı tabletler, satışa sunulduktan sonraki ilk 8 aylık dönemde 1.7 Milyon adetlik satışa ulaşmayı başardı.

Bu 1.7 Milyon seviyesindeki satış rakamı Apple’ın sadece yılın ikinci çeyreğinde 14.6 Milyon adet iPad sattığını düşününce pek de iç açıcı görünmüyor. Android’li tabletlerin ulaştığı toplam rakam ise çok daha fazla üstelik.

Yine de Microsoft adına bu önemli bir başarı. Gerek Windows 8 RT’nin gerekse Surface platformunun henüz çok yeni olması nedeniyle elde edilen bu rakamları yabana atmamak gerekiyor. Yılın ikinci yarısında gelecek rakamların çok daha yukarılara tırmanması ise asla hayal olarak görülmemeli. Özellikle Windows 8 platformunun popülaritesi, Windows 8 RT satışlarını tırmandıracaktır.

Bioshock: Infinite, 4 Milyondan Fazla Satış Rakamına Ulaştı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler