HABER

'Suriye budur, Esad şudur derseniz...'

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, “Suriye budur, Esat şudur derseniz, sonucu da böyle olur” diyerek hükümeti eleştirdi.

'Suriye budur, Esad şudur derseniz...'

AYDIN (İHA) – Partisinin etkinliklerine katılmak üzere Aydın’a gelen Osman Pamukoğlu, Kuşadası’na uğrayıp, partililer ve vatandaşlarla bir çay bahçesinde sohbet etti. Kuşadası ziyaretinde açıklamalar yapan Pamukoğlu, Reyhanlı’daki patlamayla ilgili olarak, “Reyhanlı’da ne oldu? Akdeniz kıyısında uçağınız ne oldu? Sonra yağmur gibi uçaksavarlar, toplar yağdı ne oldu? Cilvegözü’nde ne oldu? İki gün önce uçağınız düştü ne oldu? Tüm bunlar olurken siz devlet olarak, hükümet olarak ne yaptınız? Tüm bunlara karşın patlamalarla ABD gezisinin bağlantılı olduğunu sanmıyorum. Bu konunun onunla bağlantısı yok. Siz elalemin topraklarıyla, rejimiyle, sınırlarıyla oynarsanız, savaş kışkırtıcılığı yaparsanız o veya onun destekçileri, destekçilerinin yandaşları veya o bölgedeki gelişmelerden çıkar sağlayan bütün servisler ve taşeronları bunu yapar. Bir sürü anarşist grup var. Mezhebinize göre o anarşist grupları da destekleyebilirsiniz. Bunu yapsanız da aşikar yapmayacaksınız. Diplomasi denen bir şey var. Siz çıkıp ekranlara, günde üç defa 'Suriye budur, Esat şudur' derseniz olmaz, sonuç böyle olur” dedi.

Meclis’teki siyasi parti liderlerini de eleştiren Pamukoğlu, “Her salı dinliyorsunuz masalcıları. Bizim küçüklüğümüzde masalları nineler anlatırdı, şimdi insanların oy verdikleri anlatıyor. Ne zamanki insanların fiziksel ve zihinsel eksiklikleri başlarsa o zaman çenesine vuruyor, gereksiz konuşuyor. Bunlara çenesi düşük deniyor” diye konuştu.

Partilerde lider sorunu bulunduğunu kaydeden Pamukoğlu, “Üst üste birçok şey oldu, insanlar partimize gelmeye başladı. Keşke böyle olmasaydı. Olaylar ve gelişmeler insanları düşünmeye sevk ediyor. Zorda kalmazlarsa lider aramazlar. Lideri halk çıkarır. Bizde ise partilerin genel başkanını kurultay delegeleri seçiyor. O delegeler zaten genel başkanın seçtiği adamlar. Benim seçtiğim adamlar, beni seçiyor. Bunun sağlıklı bir sistem olduğunu söyleyen, savunan bir beyni kefenin bir tarafına, diğer tarafına da kuşun beynini koyun. Kuşun beyni daha ağır gelir” dedi.

Pamukoğlu, konuşmasının ardından kitaplarını imzaladı ve vatandaşlarla bir süre daha sohbet ettikten sonra Aydın’a hareket etti.

[

**](http://haber.mynet.com/)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön