HABER

Suriye tankları Türkiye sınırında

Türkiye'den Suriye'ye geçmeye çalıştığı iddia edilen bir grupa Suriyeli askerler arasında çatışma çıktı.

Suriye tankları Türkiye sınırında

Suriye rejiminin resmi ajansı SANA’nın önceki gece Türkiye’den sızmaya çalışan 35 ‘terörist’in engellediğini bildirmesinin ardından Esad rejimi sınıra tanklarını gönderdi.

Milliyet'te yer alan habere göre SANA, sınırda çıkan çatışmanın ardından yaralananlara Türk askeri araçlarının yadım ettiğini öne sürdü.

AFP’ye konuşan bir Türk yetkili ise “Asla silahlı grupların diğer ülkelere saldırı düzenlemesine izin vermeyiz” dedi. Suriye Dışişleri Bakanlığı “Komşuluk ilişkilerimizi korumaya yönelik her açıklamayı hoş karşılıyoruz” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 103 yorum
suriye tankları türk sınırına gönderse ne olur göndermese ne olur kendilerini ne zannediyo suriye.iki atımlık barutu var zaten!!!!!!.
amerikanın istediği senin zihniyetindeki insanları olması ve amerikan çıkarlarına bilip bilmeden hizmet etmesi...
Suriyenin asker sayısı ve mühimmat,füze,uçak vb. sayısı yönünden Türkiyeden daha üstün olduğunu, Türkiyenin tek üstünlüğünün deniz kuvvetleri olduğunu unutmadan yorumlayın olanaları.Zaten savaşlarda kazananda yoktur.Bir askerimiz şehit olsa, savaşta kaybetmişiz demektir.....
Aslında öyle birşeyde yokturda;Sadece bizleri gaza getirip,Suriye ye karşı nefret oluşturup ileride yapılabilecek Suariye ye karşı bir saldırıya kamuoyu hazır hale getirilmeye çalışılıyor.
sen de iyi atıyorsun.pkk.la uğraşamıyoruz.pkk.nın barutu çok dimi ama...
Birincisi başka bir ülkenin iç işlerine müdahale ediyorsun. İkincisi İran ve Rusya'yı (doğu paktını) karşına alıyorsun, üçüncüsü Suriye'de oluşan bir etnik çatışma Türkiye'yi de bir yangın gibi saracaktır. Tabi artık global piyasanın istikrarlı ekonomisiyiz. Zayıf temelleri batıya dayanmış yüksek bir yapıyız. Suriye konusunda aksini idda ettiğimiz takdirde çöküşümüz de iki atımlık barut gibi olur.
suriyede hiç bir olay ve çatışma bulunmamaktadır.medyada şişirilmekte ve suriyenin yönetimi bırakkması için gözdağı verilmemektedir. verilen görüntülerin suriyede olduğundan emin olan varmı. ırak görüntülerine benziyor. ABD askeri henüs suriyeye girmdi ki zaten cesaret edemez. suriye dünyada kendi kendine yeten tek ülkedir.askeriye ve istihbaratı her ülkeninkinden fazladır. resmi kaynaklar değil gerçekler bunlar. ABD nin maşası olarak kullanılan türkiye ve kışkırtılmaya çalışan israil iran ve suriye vurulmak istemektedir. zararlı çıkacak tek ülke TÜRKİYE neden görmek İSTEMİYORUZ
nasıl bir akıl tutulması var,uyanın artık, haçlı zihniyeti bizi kirli bir savaşa sürüklüyor.
bide rusya var unutma
Önmeli olan o değil önemli olan senin amerikanın yanında hristiyanlara hizmet edip tüm komşularınla aranın bozulması.
tayyip babanmı söyledi bunları sayenizde türk ordusunun kaç atımlık barutu var bunuda söyledimi tayyip baban...ALLAH Türk ü önce sahte dincilerden korusun gerisi önemli değil...
türkiyenin suriyeye girip suriye topraklarını vatan toprakları arasına katmamız gerekir.yavuz sultan selim ridaniye seferine çıkmadan suriyeden geçerken ne yaptı.hatırlayın!önce suriyeyi aldı daha sonra rıdaniye seferi ve mısırı alarak(1514) halifeliği osmanlıya geçirtti.erdoğan hükümeti ise yan gelip yatarak -en azından atalarınaı örnek alsa-ne yapmaya çalışıyor.tüm dünya başta amerikalı dostlarımız olmak üzere avrupalı dost ve kardeş ülkeler bile suriyeyle savaşmamızı istiyor.erdoğan mal mal seyrediyor.olacak iş değil.bu aymazlık değil de nedir?
dua edelimde bu yönetimle olan topraklarımızda gitmesin
kardeş sen savaşı bilgisayar oyunumu sanıyorsun
dur bir nefes al yaa..bilgisayarda silah oyunumu oynadın sen...osmanlı dersen avrupayada açılmamız lazım:)))))) en iyisimi oturun oturduğunuz yerde
boş boş konuşma yav tayyipten önce kaç kişi osmanlı padişahlarını örnek aldı da.suriye topraklarını bize katmamız demez mi hangi yılda kaldın sen:)
hhaaaaa hatirladim.....
Başbakan birde esed den özür dilede düzelt şu işi gider ayak. adamlar kapıya dayanmış
israile kafa tutuyorduk noldu ? suriyeye kafa tuttık noldu ? iran bile vururuz türkiyeyi dedi noldu? kimse takmıyor türkiyeyi arkadan abd ver gazı ohh ..
Geri Dön