Suriye'ye harekatın maliyeti dudak uçuklattı!

ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'deki bazı noktalara düzenlediği hava harekatının maliyeti dudak uçuklattı. Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Harekat Dairesi Başkanı Orgeneral Sergey Rudskoy, Suriye hava savunma sistemleri, hava ve deniz bazlı füzelere başarıyla karşılık verdi ve 71 seyir (Cruise) füzesini önledi" dedi. Askeri uzmanlara göre operasyonun yaklaşık maliyeti 240 milyon dolar seviyelerinde.

Bu sabaha karşı ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklamasının ardından Dünya, Suriye'ye düzenlenen harekata kilitlendi.

Askeri uzmanlar bunun bir 'sınırlı hava harekatı' olarak tanımlanması gerektiğinin altını çizerken, operasyonun başarısına ilişkin her iki taraftan farklı açıklamalar gelmeye devam ediyor.

İlk olarak ABD Savunma Bakanlığı, operasyonun ilk adımının başarılı bir şekilde tamamlandığı ve bugün başka bir harekat düzenlenmeyeceğini açıklarken, koalisyon güçlerince yapılan değerlendirmelerde hedeflerin başarılı bir şekilde imha edildiği kaydedildi.

REJİM: FÜZELERİN ÇOĞUNU İMHA ETTİK

Saldırının ardından batı medyasının aksine Suriye'ye yakın kaynaklar harekatın başarılı olmadığını iddia ederek, Suriye hava savunma sistemlerinin 103 seyir füzesinin 71'ini etkisiz hale getirdiğini savundu.

2018-04-14T130644Z_521328780_RC1A7365B1C0_RTRMADP_3_MIDEAST-CRISIS-SYRIA

OPERASYONUN MALİYETİ 240 MİLYON DOLAR

Öte yandan askeri uzmanlar ise, füzelerin maliyeti, uçakların yakıtı ve diğer bazı unsurların da eklenmesiyle operasyonun maliyetinin yaklaşık 240 milyon dolar seviyelerinde olduğunu belirtti.

HER BİRİ 1.6 MİLYON DOLAR

ABD, Suriye’deki hedefleri, Akdeniz’deki gemilerinden attığı Tomahawk füzeleri ile vurdu. Füzelerin her biri 1 milyon 590 bin dolar. Nokta atışı yapabilen ve seyir füzesi sınıfındaki Tomahawk’lar gemi, denizaltı veya karada konuşlu fırlatıcılardan (launcher) atılabiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
ortadoguda müslüman katliammi buna denir zamaninda irakda denenmis simdi yeni füzelerini suriyede insan üzeerinde deniyorlar bunada TÜRKIYE CUMHURIYETI yöneticileri dogru yapiyor diyor yaziklar olsun. onursuz müslümanlikdan uzan sahislar.
@j0ker_55 halkı neyse seçtiği odur.
savaşlara harcanan para insanlık ve bilim adına harcansa dünya cennet olur, ne biçim bir varlığız, cennet dünyayı cehenneme çeviriyoruz... ama yok silah lordları para kazanması lazım.
suriyedeki garibana 240 milyon $ lık yiyecek vermezler ama yardım ettik derler
Aylardır Suriyedeyiz. Bir günün maliyeti 240 milyon dolarsa bizim maliyetimiz ne kadardır acaba.
@mustun75 işte onu soramazmışık mültecilere 30 milyar dolar harcadım dedi nereye harcadın diye sorunca kıyamet koptu vay efendim sen nasıl sorarsın ama inşallah 2019 kasımda o maliyet sorulacak
aldığınız her endüstriyel ürünün hesabı hesap günü tek tek sorulacak. aldıklarının parasıyla kaç kişi öldürüldü sor kendine. ölenin neden öldüğünü öldürenin neden öldürdüğünü bimediği dönemdeyiz YAKLAŞIYOR YAKLAŞMAKTA OLAN sizleri cihada davet ediyorum endüstriyel ürün kullanımına son verin.
Arabistanlı lawrens öder maliyeti merak etme trump
adamlar birgun operasyon yaptı harcadıgı para buysa biz aylardır yapıyoruz batmamız gerekir
ve bu yorumları yazanlar ellerinde iphone telefonlar ayaklarında nike ayakkabılar alman fransızarabalar yahudi nescafeler çikolatalar bu ne ikiyüzlü dünya derler adama
Bu paraylan işsizlere ömrü boyunca maaş bağlanır dünyadaki bütün avları doyurur yüzlerce köprü tünel yapılır dı yazik
Suriye yi parçalıcaz derken dünya parçalanacak,ne olmuş füzeler atılmışta ne kadar maliyeti olmuş muş,bu ne saçmalık be,Türkiye yıllardır teröristler le mücadelesinde,gelen mültecilere bakıyor ne ücretler ödedi kimse görmüyor.ne olmuş atmış füze de,kimyasal atmayacak silah bomba vs.atabilir anlamına mı geliyor bu,kaç yıldır Suriyede insanlar ölüyor filistinde,arakanda ölüyor öldürülüyor siz niye görmüyonuz bunları.Gücünüz ancak Esed e yetiyor,burda bu durumda Esed sizden daha güçlü bence,ABD ve diğerleri,denginiz olan bir ülkeye atsanız füzelerinizi mesela ABD-Kim e niye atamadın bu tomalardan
Kimyasal masalına inan her kim varsa hepsi emperyalist uşağı hain.
amerikanın amacı yardım değil o kadar para harcadığı füzeleri denemek ama hayal kırıklığına uğradılar çünkü yüzde 50 bile değil sonuç
biz 5milyon suruyeli baktık bu masraftan fazlamı yıllardır bakıyoz
YOK MALİYETİ BU KADARMIŞ YOK ŞURAYI VURMUŞ YAHU NEYE SİNİR OLUYORUM DÜNYA HAKİMİYETİNDE TÜRK YOK SİNİR KRİZLERİ GEÇİRİYORUM BM İFLAS ETMİŞ 5 DAİMİ ÜYEYMİŞ ULAN DÜNYA HAKİMİYETİNDE BİZDE OLMALIYIZ HER TÜRLÜ
Bu Operasyonun maliyeti İslamiyet düşmanı Arabistandan tarafından karşılandıki zaten, 3-4 hafta önce Arabistan bu operasyonla ilgili masrafı finanse etmek amacıyla 5 milyar dolar amerikaya ödeme yaptı, Amerikada suya sabuna dokunmadan Derenin Taşıyla Derenin Kurbasını Vurdu, bu işten karlı çıkan ise Yahudi İsrail oldu. Bir müslüman ülke daha çöktü.
iyiki Turkiyenin boyle silahlari yok 240 milyon dolar falan maliyeti 1 kac saatlik atis.iyi kide caliyorlar,cirpiyorlar.Bu silahlardan birkac tane atsalar Allah muhafaza benzin kacpara olur acaba.)))))
bikaç milyon varil petrolün yanında bunun lafımı olur
Diğer Haberler